Tema: Harmonika
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 10:29   #28
Sviranje harmonike za početnike

Evo ove godine duge zimske dane sam odlučio skratiti sviranjem harmonike.

Kako sam kao klinac svirao synth doma, imam neke osnovne teorije, znači prepoznavanje nota, sviranje po notama, prepoznavanje simbola povisilice itd..

Imam nekih osnovni glazbeni sluh, dakle kroz 10-15 min mogu provaliti neku pjesmu, barem površno pa to doraditi...Da sam se kao mali nastavio baviti sviranjem, sad bih već imao sve znanje u glavi.

Ali dobro, želim sebi i drugima za gušt svirati, jer smatram da je harmonika najbolji društveni instrument, možda meni jači i od gitare.

Za vikend ću uzeti harmoniku, točnije posuditi, sječam se da je neka manja, početnička, mislim da nema puno baseva, ali meni za prvi par mjeseci će biti sasvim ok dok ne savladam osnovne basove, u biti sviranje sa dvije ruke paralelno.

Skinuo sam albino fakin 1-4 knjige, i još jednu za učenje, a ta druga se doima stvano super, je objašnjava točno po notama kako svirati, recimo vježbaš samo 3 note par pjesama, pa dodaš bas, pa na četiri note itd...

Ima tko kakvih savjeta?

Da li da se orjentiram odmah na svoj sluh i napamet sviranje pjesama, ili da sviram po notama i tako učim?

I molim neki osnovni položaj ruke kod sviranja klavijature, jer imam osjećaj da kad ju primim da ću sve tipke fulati, jer nije isto svirati harmoniku jednom rukom, i synth sa dvije ruke...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom