Pogledaj jedan post
Old 07.07.2011., 11:56   #27
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
kad je poceo pricati i uvjeravati me kak mi ne treba fax jer sam selska puca koja bude ionak zavrsila s coporom djece ( imala sam tad 19 godina. i nisam dosla iz nikakvog sela, vec iz grada) katastrofa
bože sačuvaj. kultura ophođenja = NULA.
i on će nekome nešto govorit.

ovo me podsjetilo na jednog mog.
uglavnom, prijateljici i meni vani pristupe dva prijatelja. činili su se ok i pristojni, pa smo se upoznale i popričale. na kraju večeri, razmijenili smo brojeve.
za par dana moj zove na piće.

prvo šta je bilo čudno, uvjeravao me pola sata preko poruka kako će me on pokupit prije pića. iako sam naglasila da nije potrebno, s ozbirom da živim 5min od kafića gdje smo se trebali naći.
dođemo u kafić, sjednemo, naručimo, sve ok. bonton na nivou - ne srče, ne prdi, ne mljacka žvaku. zna reć i hvala.
međutim, onda počne preokret.

lik je sa sela. ok, to nema veze, jer su ostale stvari bile na nivou. ali, priča je postajala čudna. počne pričat o svojoj baki. tako je njegova baka rekla kako se ubrzo mora skrasit, pa je on u potrazi za svojom budućom suprugom i majkom svoje djece. šta ne bi bilo čudno da tada nisam imala 22, a on 21.

zatim mi je ispričao skoro cijeli život svoje bake, uz objašnjenje na kraju: 'ona je divna žena, i jedva će te čekat upoznat'.

potom je počeo opisivat svoju kuću - u kojoj, naravno, baka živi na prvom katu, detaljno mi predočujući raspored soba i tapiseriju. razlaganje o kući završio je istaknuvši kako jedva čeka da se njegova buduća tu doseli.

bilo mi je nepristojno otić usred pića, pa sam pokušala preokrenit razgovor, spomenuvši neki seminar koji sam tada pisala. ne samo da nije pokazao zanimanje za ono šta imam reći, već me grubo prekinuo, uz napomenu: 'ajmo radije pričat o nogometu'.

nakon tog fijaska, poslao mi je poruku: 'ti si tako prekrasna, predivna bla bla (ostale varijacije na temu), a ja sam počašćen šta sam dobio priliku, trudit ću se i znaj neću te razočarat'.

s obzirom da se radilo o prvoj kavi u životu, nije mi bilo jasno o kakvoj prilici priča, pa sam to i upitala. odgovorio je začuđeno: 'mislio sam da to znači da smo sada zajedno'.

objasnila sam mu da nismo jedno za drugo i da se nadam da će naći svoju suprugu.

nije se javljao više od godine dana, kad sam za uskrs dobila poruku o malom zeki i uskršnjim jajima, uz dodatak: 'sigurno si me zaboravila'.

odgovorila sam da nisam i da ga se još uvijek sjećam
pitao je hoćemo li na kavu, jer me se još uvijek sjeti. s obzirom da sam bila zauzeta, iskoristila sam bivšeg za izgovor.

više se nije javljao.

sv.duje, prije dvije godine. u gradu dvije prijateljice i ja. mi prolazimo, a on sjedi na zidiću na rivi. kad me vidio, skoči sa zidića i zgrabi za ruku moju prijateljicu, te je moli za slikanje. ona ne zna o kome se radi, te se slika. dok se s njom slikaje, preko oka gleda mene i smije se - valjda je očekivao da ću biti ljubomorna.

produžimo dalje, prijateljica kaže kako je to baš čudno. nije mogla vjerovat kad sam joj rekla da je to slavni baka-lik.

Zadnje uređivanje Meadow : 07.07.2011. at 12:07.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom