Pogledaj jedan post
Old 25.03.2015., 09:11   #53
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. To je dogmatsko gledište. Ravnoteža je sve. ("Preciznost je sjajna, ali brzina je sve" - Wyatt Earp). Osim toga trenutno me brine postojim li uopće. Naime suvremena znanost i filozofija došle su do zaključka da je "osoba", "jastvo", "samosvijest" ili kako god hoćemo nazvati tu konstrukciju - samo iluzija. Ako ta iluzija ne ovisi o nekoj ravnoteži, onda ne znam o čemu ovisi. .
Jasno, malo znanja iz osnova neurofiziologije ( primjerice previše dopamina uzrokuje šizofreniju, dakle disbalans dopamina i serotonina; mada manjak dopamina pak uzrokuje parkinsonovu bolest, koja ima prije motorički nego kognitivni deficit ). Dakle svijest pa i samo stanje svijesti je ovisno o preciznoj hormonalnoj izbalansiranosti. To je u prenatalnom stadiju čak bitnije od genetike. Primjerice plod može biti gnetički xy ali ako zbog malformacije ne reagira na androgene razvit će ženska spolna obilježja. Ima tako ekstremnih slučajeva gdje je dakle geetički muškarac izgleda ko žena. Dotični primjerice nije mogao zanijeti jer kako se kasnije uspostavilo nije imao uterus. Tek su dna analizom ustanovili njegov/njen pravi spol. A da zaboravio sam nadodati da je bio/la udan/a? Možda čak crkveno vjenčan.

Zadnje uređivanje La Baba yaga : 25.03.2015. at 09:24.
La Baba yaga is offline