Pogledaj jedan post
Old 06.05.2009., 21:20   #54
[QUOTE=Monika25;20399441]
Quote:
kako islam gleda na nasilje protiv zena? cula sam na primjer da je dozvoljeno "lagano osamariti" zenu ako je neposlusna, onda su mi pak rekli da to nije istina.
u biti Islam je protiv nasilja nad ženama. ovdje mislim pod nasilje u širem smislu koje znači nepravdu.
što se tiče udaranja žena.. hadisi pojašnjevjau da se to "udaranje" treba činiti sa misvakom
misvak je štapić od nekih 10-ak cm s kojim se čiste zubi.
Ipak, praksa Poslanika zorno pokazuje da on nikad nije udario nijednu od svojih žena.
tekođer primjeri velikana islama potrvrđuju tu praksu.

Quote:
dali teroristi krivo interpretiraju pojam dzihada, ili u kuranu pise da se treba boriti protiv nevjernika? dali je to samo stvar interpretacije?
da! džihad znači borba , ulaganje truda!
borba protiv nevjernika je propisana samo iz opravdanih razloga.
Kur'an jasno kaže "ne započinjite prvi Allah ne voli one koji započinju kavgu"
tekođer, treba naglasiti da se protiv nejvrenika ne smije boriti stalno nego samo kad oni pokazuju otvoreno neprijateljstvo, kad ga ne pokazuju onda su oni komšije a islam drži veoma do komšijskih odnosa!
Quote:
kako islam gleda na nastanak svjeta, evoluciju itd? dali tu ide po tori i bibliji, koje kazu da je bog napravio zemlju za sedam dana?
radi se o sedam perioda.
moglo bi se reći da je Islam u suglasju sa biblijskim postanokm svijeta.
zapravo Objave se po tom pitanju nadopunjuju
Quote:
dali je marihuana / hasis u istoj mjeri zabranjen kao i alkohol?
postzoji hadis koji kaže "sve što opija je haram"
Quote:
]
sta treba da znace one slike i videa gdje je "allah" ili "muhamed" ispisano na nebu u oblacima, u pustinji, u cvijetu, na prstu itd? dali je to fotomontaza? tek sam nedavno to otkrila, pa me bas zanima?
postoje "dva" Kur'ana
Kur'an koji govori
i Kur'an koji šuti

Kur'an koji govori je Knjiga koja se zove Kur'an
Kur'an koji šuti su Njegovi ajeti/znaci koje možemo pronaći u prirodi.

menogi govore o tome da je moguće pronaći oblike i zvukove koji podsjećaju na riječi Allah i Muhammed.
moje lično mišljenje je da je to moguće, samo što na netu ima puno fotomontaža...
eto nadam se da sam ti barem malo pomogao!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom