Pogledaj jedan post
Old 31.07.2011., 22:44   #24
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Nije - hoće li to ikad napraviti puni krug oko galaksije, a i da napravi, hoće li to biti stabilna orbita? A čak i da se to dogodi, to nije lansirano s tim ciljem, i generalno gledano, na Sunce se NE gleda prirodni satelit središta galaksije.
To NIJE jezično čistunstvo nego daje krivi dojam o tome što se podrazumjeva, generalno, pod to što je satelit - pitanje je bilo o tome kako se sateliti kreću, a kretanje Voyagera zamućuje to pitanje.
Ovo s raketlama je isto komentar, ako nisi za "jezično čistunstvo", šta imaš protiv toga da Voyager zovemo raketla?
Hoće li napraviti puni krug? Ne znam jel hoće i ne znam dal će bit stabilna orbita jel ijedna od te dvije stvari čini uvjetom da satelit bude satelitom? Bit će da onda onaj ruski što se spizdijo u more to nije bio jer nije napravio krug niti imao stabilnu orbitu
Što je točno satelit da tvrdiš da ovo nije? Po čemu to sunce nije prirodni satelit središta galaksije a recimo jupiter jest prirodni satelit sunca? Zato jer na jedne tako gledamo a na druge ne?
Možeš voyager zvat i majmun al ga to ne čini majmunom niti majmuna voyagerom.
Znam o čemu je bilo pitanje, ja jedini na njega odgovaram i natežem se s čistuncima, koji ni sami nisu potpuno sigurni u čistunstvo.
Kad je krenula rasprava....definiraj satelit. Da vidimo tko je u krivu..evo ja ću prvi s wikipedije:

Satellite is an object which has been placed into orbit by human endeavour. Such objects are sometimes called artificial satellites to distinguish them from natural satellites such as the Moon.
1: umjetni objekt (ajd mogao bi biti i kamen da to netko hoče)
2. umjetnim putem postavljen
3. u orbiti
orbita je: an orbit is the gravitationally curved path of an object around a point in SPACE ......a to jasno nije središte galaksije...daleko bilo.
voyager zadovoljava sve uvjete:
Imaš još nekakvih pitanja? Možda neka tvoja definicija satelita koja uključuje raketlu?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 31.07.2011. at 22:52.
kumek is offline  
Odgovori s citatom