Tema: Muhe
Pogledaj jedan post
Old 28.01.2012., 02:43   #54
Poozdravv

prije 2 dana sam gledao na animal planetu neku emisiju o zanemarivanju životinja u americi..
i ugl. bio je neki teški slučaj zanemarivanja i okrutnosti prema jednom psu...
znači, pas je bio vani na lancu, izgladnjivan i bez vode, prljav i sav od mokraće jadan... kad je došla ta inspekcija za zaštitu životinja, imali su što i vidjeti... oni su skoro dobili infarkt od šoka, kao i ja kad sam to vidio preko tv-a, mogu mislit tek kako je to kad vidiš uživo.. kažu da se nikad u svom životu nisu susreli s ovim i da prvi put onako nešta vide. to što su prikazali nije bilo cenzurirano mada je bilo preodvratno.
Ja sam se skoro ispovračo! kojih sat vremena mi je bilo muka i stalno sam razmišljao o tome što sam vidio i zapitkivao se zašto su ljudi takvi? Ali ok, to sad nije tema...
Ono što se dogodilo je to da je pas bio doslovno pun tih larvi! Po cijelom cijelcatom tijelu osim glave je bio pun tih crva.. izgledalo je prejezivo i zastrašujuće.. fuj.
Najgore od svega, pas je bio ŽIV.. i mahao repom kao da mu ništa nije.. po cijelom tijelu je imao one male okrugle rupe po sebi, a kad ga je inspekcija odvela u ambulantu na pregled i kad su ošišali dlaku.. katastrofa.. cijeli izjeden.. živ izjeden i ja onakvo što sam prvi put vidio, a volio bih da nisam!!!
Pas je je predivan na prvi pogled, čokoladni labrador.. grozno kako je završio. Pregrozno.
Na kraju su ga morali eutanazirati jer nemože se to izliječiti i pobiti milijune larvi..

ugl. bez obzira na to, i gadjenje i sve skupa s tim, na neki način su me te larve zainteresirale, pa sam počeo malo istraživati i zanima me sljedeće o čemu nisam našao informacija: valjda spada u ovu temu:
Koliko jedna muha može izleći jajašaca?
Pročitao sam da larve napadaju samo mrtvo odnosno to trulo tkivo i rane, tako neš, a da ono zdravo uopće ne diraju i ne jedu.. pa sam pročitao da se jednoj ženi u noći na selu na svinjskoj farmi tijekom spavanja jedna muha zavukla u nos a da ona nije primjetila i da joj je u nosu izlegla jajašca, iz tih se jajašaca razvile larve i naravno izjele joj cijelu nosnu šupljinu i skoro dospjele do mozga, ali izvukla se na kraju.. pa ma zanima kak je to moguće ako te larve jedu samo trulo pokvareno meso?? Ili ne?
Evo npr. što bi se dogodilo da ih stavimo na golu čistu ljudsku kožu? jel bi izjele to ili? valjda razumijete što želim reći ili sam ja čitao s nerazumijevanjem...
I treće, mogu li se te ličinke medjusobno razmnožavat? ili to sve ovisi o tome koliko muha jajašaca izleže toliko će ih i bit?

Zadnje uređivanje Frankenstein. : 28.01.2012. at 03:04.
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom