Pogledaj jedan post
Old 02.01.2013., 07:57   #55
Ja napisah onako kako ja radim. Ovo sa bijelom plijesni je OK, rješavam je sa ventilatorom. Zelena,?!?, ona dolazi ako je dugo, dugo na vlazi, zato ih brišem, da ne dođe do nje. Kobasice od zelene plijeni dobiju miris po "vlažnom podrumu". A kobasice su se prije, dok nije bilo frižidera, u stvari kao i ostalo suho meso, držale u masti. Savršeno mjesto za čuvanje, samo je problem kada ih vadiš van za jelo, ima puno čišćenja. Papar su moj djed i stari stavljali i kao klinac se sjećam da sam u kobasicama znao naći zrnca. Probao sam staviti ove godine pa ćemo vidjeti kako će ispasti. Kod nas sol stavljaju između 2 i 2.5% i to je to, zavisi voliš li slanije ili manje slano, mi radimo tako, za sol nema probavanja, mislim nema potrebe. Razlika između tavana i pušnice je ta što je na tavanu UVIJEK temparatuta zraka približno ista dok su u pušnici razlike više desetaka stupnjeva. Zna se puno puta dogoditi da se meso skros smzne i kobasice se ukoče i kada se počnu otkravljivati izvana se suše i dime ali je iznutra još uvijek smrznuto. Tavan je zakon. Ali ja sam zadovoljan sa svojom pušnicom,.., mada, tavan!?!?

gibo8 is offline  
Odgovori s citatom