Pogledaj jedan post
Old 04.05.2006., 14:05   #8
Quote:
Rosa kaže:
Mislim da ti je najbolji izbor škola u koju idu njegovi/njezini frendovi iz susjedstva i/ili vrtića. Ak imaš više škola za birat, uzmi u obzir prometne ceste koje mora prelazit, a i koja je od tih škola na "boljem" glasu. Razvažanje po gradu ti nikako ne bih preporučila (osim ako ne radiš i imaš previše slobodnog vremena), a i u tim razvikanim školama ima svega. Lakše je kad ideš u školu u kvartu. Zamisli samo kad ti se klinac razboli, pa moraš skupljati bilježnice okolo po gradu.... i tako 8 godina.
Mislim da ne postoji škola u kojoj nema bullynga (pogledaj malo na taj topic, čisti horor), al rješavaj probleme jedan po jedan. Ja isto upisujem Stariju u 1. osnovne, al' nam je škola u naselju, nema puno opasnih ulica za preći. Jedino kaj nam prvi razredi idu u međusmjenu. Ekipa će valjda bit iz vrtića, učiteljice ne možemo birat, al mislim da možemo reći jedno dijete s kojim bi htjela ić u razred. Morala bu se sama snaći.
Slažem se u potpunosti sa time!
Naime sve je tom lijepo ako imaš puno vremena a ipak je najvažnije da klinac ima društvo i prije, i u, i poslije škole. Dakle olakšaj i sebi i njemu. Moj klinac ida u gimnaziju ali osnovnjak je bio u kvartu. I nikada nije došao usukob ili neugodnu situaciju. U osnovnoj je bio sa dečkima iz vrtića i to je bilo super.
Ne vjeruj previše u te priče o "finim" školama jer opet sve ovisi o tome koliko učiš i radiš a sve ostalo je nevažno.
Zrinka is offline  
Odgovori s citatom