Pogledaj jedan post
Old 19.04.2006., 20:54   #6
Kod nas bilo ovako:
moraš uzeti dan ranije karton od (obiteljskog) liječnika ili pedijatra. Prije toga vadili krv iz prsta, i morali ponijeti taj nalaz. Na dan pregleda prvo su nam dali lakmus papir i poslali u WC (btw. vidio sam da su neki ponijeli mokraću u posudici). Kad nas je sestra pozvala, prvo je usporedila taj lakmus sa tablicom, priložila nalaz krvi, izvagala je i izmjerila visinu. Onda je maloj dala papir A4 formata i olovku. Na papiru bio dvostruki krug (nešto kao prsten) podijeljen na kvadratiće i sa geometrijskim likovima (npr. trokut, trokut, kvadrat, kružnica, trokut). Zadatak joj je bio završiti niz dok ne ispuni cijeli krug, a sve predloženim redoslijedom. Niz se ponovio otprilike 10-ak puta. U sredinu kruga je morala nacrtati obitelj. Dok je ona to radila, mene je ispitivala o obiteljskoj situaciji (bračno stanje, braća, sestre, stan, auto, dječja soba, računalo, TV, primanja...). Kad je srce tatino završilo (a obožava detalje, tako da je crtala sto godina - a sukladno tome dok ona crta ova mene ispituje), brzinska provjera vida (nije htjela čitati grablje, "Ili slova ili neću ništa!", uvela nas je kod liječnice.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom