Pogledaj jedan post
Old 23.04.2008., 14:13   #6
Quote:
AlinaIlina kaže: Pogledaj post
čula sam već za slučajeve gdje netko iznajmi vlastiti stan , a onda ti se najmoprimac više ne da van, prisvoji stan i neće ti otvorit vrata.

policija kaže da nema ništa s tim, i kažu ti da moraš dat slučaj na sud!

a svi znamo koliko se godina rasteže nešto po sudu i tko će plaćat taj sud za ništa?!!!

prijava kod javnog bilježnika izgleda nema nikakav značaj

pitanje je: kako se ja mogu osigurat protiv ovakvih opasnosti kod iznjamljivanja stana??

neka žena s djetetom koja mi se javila da se želi prijavit da stanuje kod mene, sumnjiva mi je jako, mislim da se želi prijavit da mi lakše uzme stan, ono, da kaže da je stan na njeno ime..znači njezin?

Ako se ona prijavi da stanuje kod tebe, to ne znači da stan glasi na njezino ime i da je njezin.
Kod iznajmljuješ stan, uvijek riskiraš da ti se to dogodi, bez obzira kakav ugovor potpisala.
Jedino što kod ovog ugovora koji ti Zomboni predlaže se možeš lakše naplatiti ako prestane plaćati najamninu i račune.
Ali, ako kategorički odbija izići iz stana, moraš na sud.
To ti je uvijek rizik, ali nemoj se s time pretjerano zamarati, nisu baš svi podstanari takvi.
Ja sam čula za dosta takvih slučajeva, doduše i mene je toga strah (ja isto iznajmljujem stan), ali tu si ne možeš puno pomoći, osim moliti boga da si naletjela na iole normalne ljude.

Ona tebi ne može oteti stan, u smislu da ostaneš bez njega i da on postane njezin, jednino ti može zakomplicirati život, da se moraš godinama vući po sudovima.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom