Pogledaj jedan post
Old 05.03.2010., 18:17   #18
ako se prodaje domači med, domači sir i domača rakija prodavo bi se i ajvar, i razno ukiseljeno povrče i slično, treba samo nekako stvorit naviku kod ljudi da kupuju domače, u pravom smislu rječi
sječam se i ja dok smo radili svoj ajvar ili nabavljali od ljudi koji su ga doma radili, to nema veze sa onim šta kupiš u dučanu

možda je tu zametak neke dobre ideje
zašto, kao što postoje mali proizvođači sira recimo, nebi se ljudi organizirali, i po domačem receptu proizvodili ajvar? sumnjam da bi se isplatilo da ga neko radi doma sam
ali recimo 2-3 ljudi da nađu prostor i u njemu samo štancaju dobar domači ajvar to bi več išlo
došlo bi na nešto kao što tu i tamo imaš male lokalne pivovare

pa ako bi išlo jednima, mogli bi tako u recimo bilokojem večem gradu izniknut deseci sličnih malih pogona, glavno je da se ljudi naviknu to kupovat, i nauče da je sigurno

možda bi išlo da organiziraš prodaju domačeg ajvara prvo preko neta, ograničenom broju klijenata, dok ne vidiš dalis e isplati

znam recimo da moja stara uvjek nabavlja odličan domači med od nekog pčelara čiji je broj dobila, med dođe u zagreb ravno sa velebita, kristaliziran, možeš kupit i sače ako ti se hoče, i razne vrste meda ovisno o sezoni

ili znam ljude koji tako nabavljaju rakiju na litre, imaš likove koji ju peku dobro i prodaju bircevima

neznam zašto bi sa ajvarom bilo drukčije
samo bi morali zbilja pazit na kvalitetu, čistoču, držat se recepta itd...

na crno se sve može
kor-im is offline  
Odgovori s citatom