Pogledaj jedan post
Old 09.04.2008., 10:48   #8
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
..što se grijanja tiče,meni su u kući troškovi tople vode,grijanja i kuhanja cca 4400 kuna godišnje.Dakle,ušteda je oko 800 kuna godišnje.Nije baš previše,ali i temp.od 20 stupnjeva je sasvim primjerenaNi po noći se ne grije.Ugodnije je spavati.

Činjenica je da je automobil u apsolutnom iznosu najveći trošak.Samo je pitanje tko će se odreći tog komfora.

A luksuz je prvo čega bi se trebali u ime štednje odreći.Samo treba definirati što je danas luksuz.Da li je to auto?
...
Ušteda na grijanju je ipak manja jer su troškovi tople vode i kuhanja isti, čini mi se.

Auto ne smatram luksuzom, stvarno mi je potreban, ali bih luksuzom proglasio auto koji je neprimjereno "raskošan" za moje potrebe. To naravno ovisi o osobnim potrebama - meni je sasvim ok koristiti svoj stari auto 10g/100000km, jer se još dobro drži i još ne očekujem neke veće kvarove. Postoje komentari kako je stari auto "rupa bez dna", ali kako se pokazalo da održavanje ne odnosi više od dodatnih 2000kn/god, ispada da do daljnjega štedim bar 800kn/mj. (s tim da novi auto vjerojatno više ne bi bio u toj klasi nego red veličine 20000€, pa bi i trošak financiranja/otpis vrijednosti bio bar 2000kn/mj , a onda je i potencijalna ušteda čak 1800kn)
3007 is offline  
Odgovori s citatom