Tema: Tantra
Pogledaj jedan post
Old 04.01.2009., 15:41   #19
Posto se pojavilo pitanje o razlucivanju predmeta ovog topica i topica seksualnost u duhovnosti i posto se spider jerusalem izgleda mnogo iznervirao sto mi "trkeljamo" (a sam nije puno napisao), mozda nije lose za osnovu o prici o tantri uzeti clanak sa stare dobre Wikipedije - Tantrism (na zalost na hrvatskoj wiki nema nista; btw Mano je linkovao nekoliko dobrih knjiga na tu temu).

Za tantru se tvrdi, da je sistem razvoja, prilagodjen ovom nasem "mracnom" dobu.
Pored budizma, spada u neortodoksne sisteme (ne priznaju autoritet veda; sto nama vecinom antiautoritativcima odgovara ).
Glavno pitanje, po meni, koje nas ovde moze zanimati je - u kojoj meri je moguce prilagoditi taj sistem zapadnom nacinu zivota, a da to jos uvek ostane jedan ozbiljni sistem samorazvoja.
Koliko god je istina da je tantricko ucenje posebno na zapadu krivo shvaceno, vulgarizovano i povrsno svedeno na seksanje, toliko mi je strano i misljenje, da sve treba ostati u potpunosti onako kako je bilo pre nekoliko tisuca godina i da je samo originalno tantricko nasledje jedino ispravno.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom