Pogledaj jedan post
Old 04.03.2014., 13:07   #118
Evo još malo .Dakle ja sam bio plavac- svi plavci su išli u Sobor u odgromnu kasarnu .Zahvaljujući JNA ja sam naučio koji je mjesec jun a koji jul-to sam uvjek brkao
Poslje obuke je došla prekomanda,u ogromnu kasarnu su ušli vlakovi ,vojnici svrstani u grupe sa brojem koji je imao jedan u grupi -ja .Vlak je išao Sombor ,Subotica,pa dolje do Makedonije.Neki vlakovi su krenuli zapadno ,ja bi volio da sam u njima .
Ja sam molio boga ,daj što prije nek prozovu moj broj da ne završim na Kosovu il Makedoniji -trebat će mi dva dana da dođem kući na "odsustvo"

Subotica -ništa ,ajmo dalje ,druga stanica Novi Sad -izlazi ,jupiii.Perovaradin ,dva kućna broja ispod -spomen ploča :Ode je rođen Hrvatski ban Josip Jelačić.
Išli bi na objekt XY ,da na planšetni ucrtavamo avijone ,troje ,informacije sa Plesa ,Batajnice ,Niša .Krasna mala kasarna na fruškoj gori ,nova -to su garant Ameri izrokali ,ali objekt je bio u brdu ,tuneli stotinama metara dugi sa vratima za atomske udare -to su eventualno oštetili ulazna vrata.
Čekao sam deset mjeseci da se napuni i podnio molbu za prekid vojnog roka zbog obiteljskih razloga .Ako je ispod 10 mjeseci ide se na odsluženje ostatka ,ovako ne ,ko je znao šta će biti .
Podnio molbu ,rješeno za dva dana i ja u uniformi kući ,avioni -zauzeto ,vlak ,već su bile barikade ali je vozio prema Zadru i ja prvog maja vidjeh Knin ,na tvrđavi se vijorila jugoslavenska i srpska zastava ,da nebi izašao i lovio autobus -a barikade .
I doša kući i spakovao uniformu i poslao u vojnu poštu 3544,inače bi se skinuo kad je počelo u Sloveniji -vjerojatno bih se "nasukao" tamo.

Kući me čekao posao,zaposlio sam se prije ,ljepa su to vremena bila i ja poslje par dana dođo i poslaše me na raketni čamac ,nesjećam se šta sam radio ,bio sam u lanseru.

Šta bi dalje bilo jer sam bio građansko lice u JNA ,...VKV poslje pet godina ,stan poslje deset ,možda specijalizacija u Švedskoj ili Rusiji a ovako :

Još jedna vojna knjižica,nešto udjela u braniteljskom fondu ,a dali su mi i radnu da hodočastim HZZ
kamenčina is offline  
Odgovori s citatom