Pogledaj jedan post
Old 11.06.2014., 23:12   #92
north wind

Sto znaci da je to kruzan argument i samim tim logicki pogresan.

"Najprije, to boldano nije "samo", jer ničije zdravlje ne može biti predmet tvog ruleta. Odakle tebi pravo da uzurpiraš nečije zdravlje i život i da procjenjuješ tuđe zdravstvene komplikacije?"

To nije odgovor na moje pitanje. A sa obzirom da se tice zivota drugog ljudskog bica imam svako pravo da se mesam.

"Spremnost na trudnoću i majčinstvo jest sigurno i pitanje zdravlja i socijalnih uvjeta. Ne vidim tu ništa tako nevjerojatno čemu se ti čudiš. Ili misliš da djeca žive od zraka i da njihovo podizanje i socijalizacija ne traže nikakve resurse? Oprosti, koliko ti djece uzdržavaš i s čijim resursima?"

Znaci ti se slazes, da ako ne mas para da podizes dete onda ga treba ubiti? Zasto bas tvoja buducnost i konfor gazi zivot drugog ljudskog bica? Zasto si ti vaznija od og ljudskog bica? Jel postoje ljduska bica koja su vaznija od tebe i mogu tebe da ubiju ako im tako odgovara socijalno? Ako ne, zasto ne?

Tvoji odgovori na moj argument nemaju smisla.
1 - Ne, to nije tacno. Ljudska bica imaju pravo na zivot jer su ljudska bica a ne jer su se rodili.
2 - Jeste neophodno jer ljudsko bice ne moze da bude ljudsko bice ako nema ljudsku genetiku
3 - To je zakljucak koji prati prve 2 premise. Ako su te dve premise tacne onda je i zakljucak tacan.
Ako mislis da nisu tacne, moraces da dokazes.
4 - bioloski je neophodno da ljudska bica se razvijaju u drugim ljudskim bicima
5 - Neophodnost znaci se definise onako kako sam predstavio u argumentu
6 - Sva ljudska bica su morali da se razvijaju u drugim ljudskim bicima i ona rodjena i ona abortirana i ona zaceta
7 - To sto si napisala nema smisla, ja ti dajem biolosku cinjenicu, ako mislis da gresim onda mi dokazi da to nije bioloska cinjenica. Covek da bi postojao mora da buce zacet i mora da se razvija odredjeno vreme i da bude rodjen i da nastavlja da se razvija. To je normalan tok ljudsko zivota. Ne mozes imati rodjenje bez zaceca i razvoja.
8 - Trudnoca je normalan proces ljudske reprodukcija to jeste drugacije receno - bioloska cinjenica.
Ta bioloska cinjenica je neophodna da se desi da bi ljudi kao kao drustvo ili jednike ziveli.
9 - Dokaz? Gde ti je dokaz da embrion nije ljudsko bice?
Ovaj drugi zakljucak prati ostale premise, ako ti mislis da nije tacno, izvoli daj mi bioloske cinjenice da sam pogresio,
wlof is offline