Pogledaj jedan post
Old 02.08.2016., 23:09   #28
Svi smatrate da je najvažnije druženje i upoznavanje novih ljudi? To je meni kao samotnjaku pomalo neobično. Znam da većina srednjoškolaca ide na ekskurziju prvenstveno zbog opijanja, a znamenitosti su im sporedne. Piti i družiti se može se u svom gradu. Po meni bi najvažnije trebale biti dojmljive građevine i krajobrazi po kojima je odredište poznato, a to se danas može vidjeti na slikama i snimkama pa se dovodi u pitanje smisao putovanja. Koja je razlika gledati utakmicu uživo s tribina ili pratiti prijenos na televiziji? Čak je pregled igre bolji kad gledaš prijenos. Koja je razlika gledati divlje životinje iz džipa na safariju u Africi ili gledati dokumentarac o istim životinjama na istom području? Koja je razlika vidjeti neku tvrđavu, crkvu, muzejsku zbirku, spomenik, zgradu ili arhitektonski reljef uživo ili na slikama i snimkama? Mogu ju slikati na putovanju pa nakon par godina pogledati tu svoju sliku. Koja mi je razlika gledati svoju ili tuđu sliku neke tvrđave? Neki reljef ili bogato urešeno pročelje uživo najčešće turisti gledaju par minuta. Sliku tog istog reljefa ja mogu na svemreži gledati do mile volje, diviti se i raščlaniti najsitnije pojedinosti. Pitao sam koja je razlika razgledati muzej, crkvu, tvrđavu ili nacionalni park uživo ili na slikama i snimkama ako me ne zanima upoznavanje ljudi nego samo građevine kao takve i prirodni krajobrazi kao takvi?
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom