Pogledaj jedan post
Old 13.08.2016., 09:57   #35
Quote:
Heloiza kaže: Pogledaj post
Putovanja mi se čine kao oplemenjujuća iskustva ako su dozirana. Međutim, današnja masovna bjesomučna strka po znamenitostima me nikada nije privlačila i ne smatram da osobe koje ju prakticiraju na taj način dožive više no što bi doživjele preko google mapsa i dokumentaraca.

Jednom sam recimo sjedila u vlaku pored mladog para iz Danske koji je u 4 dana vlakom obišao 3 zemlje, Hrvatsku, Mađarsku i Slovačku. Fokusirali su se naravno na glavne gradove, a u Hrvatskoj su na jedan dan svratili i do Jadrana. Bili su jako ponosni na svoje putovanje, međutim primijetila sam da unatoč tom iskustvu ni ne naslućuju recimo povijesnu međuovisnost te tri zemlje te su potpuno pomiješali nacionalne specifičnosti i karakteristike. Ja putujem jako malo i o Danskoj znam vjerojatno i manje nego oni o Hrvatskoj, ali da putujem vjeorjatno bih izdvojila barem tjedan dana za njihovu zemlju, a tek onda bih eventualno posjetila i susjedne zemlje.

Takvih je turista danas sve više i kad ih vidim kako sjede u Starbucksu pored kolodvora u nekoj od Europskih metropola, čini mi se da ni sami ne znaju zašto putuju.
Zato što je danas takav trend kod mlađe ekipe
Putuje se da bi okinuo koju fotku na što više različitih lokacija u što kraćem vremenu i objavio ih na društvenim medijima tipa Instagram, Facebook i sl.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom