Pogledaj jedan post
Old 10.04.2004., 20:58   #16
Re: Re: Starenje i teorije starenja!!!

Quote:
nitko i ništa kaže:
Ti podatci zvuče krajnje nevjerojatno. Imamo relativno pouzdane životopise jako velikog broja ljudi iz Grčke i Rima oko nove ere. Ako isključimo nasilne smrti, ne vjerujem da su ljudi 'od starosti ' (a to je tema) umirali puno ranije nego današnji.
Koliko sam ja vidio, cini se da jesu U zadnje vrijeme sam se bavio povjescu Amerike i Americkom revolucijom te ropstvom. Bogme je prosjek oko 45-50 a za robove 25-30(!) na jugu (Virginia, Caroline, Georgia) dok je malo sjevernije taj prosjek robova nesto iznad 30 (zbog povoljnije klime). Ali opet imas recimo Benjamina Franklina koji je dozivio 84... Zanimljivo je da su zene u prosjeku radjale oko 8-9 djece...

Sto se tice toga da se danas u razvijenim zemljama zivi dosta duze u prosjeku, mislim da evolucija nije toliko uzrok razlici izmedju danas i prije par tisuca godina. Isto tako evolucija nije razlog zasto su ljudi danas vislji. Ono sto jest krivac je fenotipska plasticnost" o kojoj vec nesto rekoh. Recimo uzmes klona biljke i posadis ga na 100m, 1000m, i 3000m. Na prvoj visini naraste 100cm, na drugoj 50cm, a trecoj 10cm. Dakle fenotipi nisu iskljucivo rezultat genotipa nego velik udjel ima i okolina.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom