Pogledaj jedan post
Old 09.11.2004., 00:44   #14
Treba znati granice

Quote:
Ruda kaže:
Ja imam einhelovu stolnu bušilicu, nije baš nekaj super, ali za mene doma je ok (malo sam ju doradio).
Nedavno sam kupio i stolni cirkular. Opet velim, nije profi, ali za po doma je ok.
Namjera mi je kupiti i keksericu.
Ma da nije ponekad sve ni jeftinije kada se zbroji (alat+vrijeme+kvaliteta posla...) al' ko nije već slične poslove radio, pa kad se posao završi slijedi zadovoljstvo sa napravljenim koje se nemože usporediti sa onim kada izvrneš džepove majstoru a sa poslom često nisi najzadovoljniji. Ja isto volim imati puno alata koji baš i nije iskorišten previše, zato malo jeftiniji alat i malo sreće da ti potraje ako ne opet dobro

Quote:
Namjera mi je kupiti i keksericu, nije skupa, ali za ovakve poslove kakve ti namjeravaš raditi je odlična......bolje od tiplanja.
Ja sam mislio tiplati vodoravni za okomiti dio, vjerovatno za to misliš keksericu, kakva su iskustva sa njom? Za beton sammislio uzeti original tiple i još + ljepilo.

Quote:
Iz osobnog iskustva ti mogu preporuciti alate "Skil", vrlo su kvalitetni i namjenjeni su hobistima (dakle amaterima).
Quote:
Skill spada čak u dobre alate.
Quote:
Skil = ISKRA
Quote:
ja imam glodalicu koju sam kupio kod Peveca već dvije godine, radim s njom vrlo često i do sada je skroz O.K. Ima Pevecovu naljepnicu, ali mislim da je proizvođač Einhel.
Do sada za razliku od prijatelja imam jako dobra iskustva sa eihelom( ubodna,štemerica,hoblerica). skill sam gledao, nije čak ni skup ali sam ga uvjek trpao u istu vreću sa ostalim jeftinim alatom.Malo ću pogledati trgovine.

Quote:
Ovo kaj ti namjeravaš raditi nije baš jednostavno, moraš biti precizan, najvažnije je da ravno pohoblaš daske tak da se spojevi ne vide. To sa ručnom hoblericom i nije tak lako, pretpostavljam da to i sam znaš.
Quote:
I morat ćeš hoblati na pravoj hoblerici cijelu širinu.
Kao što sam stavio naslov, morati ću ipak neke posloveprepustiti profesionalcu, ipak nemam baš previše iskustva utakvim stvarima pa se ponekad prenaglim

Zadnje uređivanje agav : 09.11.2004. at 01:45.
agav is offline  
Odgovori s citatom