Pogledaj jedan post
Old 21.10.2007., 19:48   #9
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ajde da ja počnem s "best of JNA kuharica":

Kajgana s jetrenom paštetom - koji vrag me tjerao čitati taj recept, mučno mi je i ne smijem staviti smajlića, to je samo bolesni um mogao smisliti kao recept

Recept br 181. koji se često spominje jer je sastavni dio nekih drugih recepata ili "Kuvanje testenine" - dakle, krenu dobro, vele da na kilo tjestenine zakuhaš 3-5 litara vode, ali po potrebi izlomi tijesto (to sigurno špagete lome, što drugo), onda miješaj po potrebi 10-15 minuta dok se kuha i sad dolazi biser : ugasi vatru, poklopi tijesto i ostavi još 10-15 minuta da nabubri Onda to ocijedi i operi (fakat moraš oprat jer je postalo ljepilo nakon toliko kuhanja) i fino zalij vrućim uljem.
nisam jos poceo detaljno citati, ali ima bisera, a opet cini mi se i dobrih stvari.

Evo ja sam u JNA bio 1986. godine na Kosovu i taj je prirucnik bio biblija za kuhanje odnosno moralo se kuhati tocno po njoj.

Od onoga sto sam jeo u vojsci, pronasao sam recepte i malo procitao. Nema veze s vezom, jer se tocno sjecam da su to bile splacine a rijetko da je nesto valjalo (prema receptu bi trebalo iti puno ukusnije od onoga cega se sjecam). Ok bio sam u jednoj od najgorih kasarni, ali dobro se sjecam. Jedino kaj se naviknes. Grah je bio ok, ali ono sto mogu reci sa sigurnoscu to je da su se fol drzali rrecepata ili ne bi pola tog stavili ili kaj vec. Uglavnom bilo je katastrofa.

A i ko je sve bio kuhar.

Jedino sto mi je bilo najbolje od svega je bio Puding od vojnickog dvopeka. Njami
Amman is offline  
Odgovori s citatom