Pogledaj jedan post
Old 24.02.2008., 13:04   #46
Quote:
lillt kaže: Pogledaj post
Za razliku od svog rođaka Mjeseca, Lilit ne poznaje nikakvu sentimentalnost i bolećivu emocionalnost. To je obličje ženskog bića, koje se oslobodilo svoje materinske dužnosti i odbija tradicionalnu ulogu majke.

Lilit predstavlja slobodu. I to ne samo slobodu da se bude čovjek, već i slobodu da se bude žena ili muškarac. Lilit je ona osobina žene koja odbija da u jednoj vezi bude sputana. Ona ne želi ravnopravnost i jednakost u smislu identiteta i stapanja, već želi slobodu, želi da se kreće, da se mijenja i da bude ono što sama i jeste. Ona prezentira onaj tip oslobođene, moderne, emancipirane žene, koja je pred očima svijeta feministkinja. Tako se ovdje vidi veza Lilit i sa Uranom. Ona ponekad nagoni na ekstremno ponašanje i fascinira svojom individualnošću. A ipak, Lilit izražava princip bezličnosti za razliku od Mjeseca koji je vrlo ličan.

Sjedište joj je, kao i Marsu, u Ovnu i Škorpiji, a najjače djeluje u 12. polju.
Zanimljivo. Moja Lilith je, naime, u 12. polju u Biku, u opoziciji sa Suncem. Nema drugih aspekata (osim bQ s Marsom).
I sve ono sto ona predstavlja za mene je vec "prijedjeni most". Barem tako to vidim.

Prije svega, ni Lilith, ni Mjesec u Jarcu ne bi me sprijecili u ulozi brizne majke i njezne supruge pa da se na glavu postave. (Mjesec u 7. u konj. Neptunom, sekstilu s Venerom)
Osobno smatram cak da je odbijanje tih uloga i teznja za "oslobodjenjem vlastite seksualnosti" tek neizbjezan korak na putu ka onom pravom "oslobodjenju" kada se ti stavovi neupitno transformiraju.

Kako da zena bude "zena" ako se "oslobodi" od muskarca?
Upravo suprotno navedenome, ja zelim ravnopravnost i jednakost i slobodu (liberte, egalite, fraternite ), ali ne slobodan let ako je sloboda samoca.
(Osim toga nikada nisam shvacala bit feminizma.
Da ne spominjem kako sama rijec "feminizam" pogrdno govori o takvim osobama. "Feministkinja" je zapravo "ona koja je sisana". )

Lllith je majka demona upravo zato jer se i sama vrti u tom mracnom zacaranom demonskom krugu gdje ugadja svojim niskim porivima za koje vjeruje da su istinskiji jer su potisnutiji te na taj nacin velica i ne savladava onu stranu koju treba savladati. Jednom kada se probudi, tesko ju je zaustaviti.

Zato Lilith i jest crni Mjesec. Kad se oni istinski osjecaji zacrne, na povrsinu izlazi bezglava i razuzdana razvratnica.
Prema mom misljenju, osoba je tek tada izgubljena, a ne slobodna ili oslobodjena. Nesputana - to jest, no zasto je to nuzno dobro i pozeljno? Je li sretna?
Poznajem dobro stanja Lilith no u meni ona pobudjuju zaljenje. I osjecaj - to nisam ja.

Ali, prema ovim upisima, malo je teze uspostaviti tumacenje za musku Lilith.
Do sad se susretoh s onima kojima je ili u 8. ili u 12. takodjer.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom