Pogledaj jedan post
Old 06.03.2008., 01:36   #60
Quote:
Nemogukojehocu kaže: Pogledaj post
@beti.. svidja mi se to sto pises o lilith..
Ja je uopste ne dozivljavam kao zlo, to je ono nesto u nama sto muskarci mrze, cega se beskrajno plase i sto ih privlaci iznad svega..nesto protiv cega su se udruzile sve religije svijeta, a ako je pogledamo i kroz religijski simbol, lilith je bila pravi protitp zene, koja je kao ravnopravna, jaka, sexualno osvjestena, bila sasvim neprihvatljiva.. u mnogim zajednicama ni danas nista nije drugacije..
Naravno da je neki nikada ne probude u sebi, a neki je jednostavno ne mogu izbjeci..
pa u principu se slazem. ali nisam toliko istrazivala da bi mogla na tom nivou diskutirati. ja sam se najvise skoncentrirala na lilith u judejskom mitu a judeizam je donio zapadu ideju zene kao neminovno potcinjene muskarcu i dodijelio joj iskljucivo funkcionalnu ulogu. jako mudra i nepravedna religija. da li je kroz lilith moguc zivot? taj mit kaze da nije. mozda je moguce da postoji zivot kroz nju, tj. da se ona kao demon smiri, kada bi se moglo urazumiti adama i reci mu da si on svoju superiornost na neki drugi nacin dokazuje, ali sumnjam da je to moguce ali drugog nacina nema

inace, i ja to tako vidim kao i ti, bas dobro da si to tako koncizno rekla
betiboop is offline  
Odgovori s citatom