Pogledaj jedan post
Old 28.10.2011., 12:07   #33
najbolje je pjevanje učit uživo s profesorom, ali nije istina da se ne može naučit samostalno, jedan od primjera koji mi pada na pamet je Sarah Jezebel Deva koja je rekla da je samouka, ne znam jel u međuvremenu pjevanje učila i službeno, ali uglavnom...

Quote:
chimpa29 kaže: Pogledaj post
To je nemoguće i nemoj davat lažne nade, možda se može naučit teškim radom (ovisno o osobi) određene melodije, pjesme otpjevat kolko tolko, al nikad se neće naučit sam od sebe nešto pjevat ako nema sluha, bilokoju melodiju, nikad neće imat onaj osjećaj za pjevanje tiho glasno, glasovne figure. Apsurdno je da jadnom čovjeku dajete nade za to, koliko bi onda ljudi to napravilo. Paris Hilton bi prva platila učiteljicu da je nauči pjevat uz sve te silne pare. Stvarno vi neki forumaši živite u nerealnom svijetu. Druga stvar je ako taj dečko zna pjevat i ima sluh, al želi izvježbat i usavršit glas, tipa određene glasovne figure itd. To je isto ko da nekom niskom dečku kažeš da će biti super košarkaš ako vježba - moguće ali jako teško.
možeš li reć po čemu si kompetentan ili kompetentna davat ovakve izjave? ja nikome ne dajem lažne nade nego govorim činjenice. moja pokojna profesorica, operna pjevačica, je govorila kako svatko može naučit pjevat, i dok ne dokažeš da si kompetentniji ili kompetentnija od nje govorit o pjevanju, u kaj sumnjam, vjerovat ću njoj. sluh se može izvježbat, jako je malo ljudi koji su istinski tone deaf i "nesposobni čut". naravno, sve ovisi i o profesoru, literaturi koja se koristi i whatever, ako su ti izvori loši i pjevanje će ti bit loše. to kaj se puno njih ne trudi je druga stvar. ne zanima sve ljude pjevanje i nemaju svi osjećaj za to, s tim se slažem, ali zato i nisu svi ljudi pjevači. ali s tehničke strane gledano, svatko može naučit pjevat i to tak da to actually zvuči dobro. pjevanje se uči godinama, cijeli život čak, Paris Hilton vjerojatno nije i neće platit učitelja pjevanja jer ona želi da to bude odmah plus kaj je to njoj neka vrsta bezvezne zabave, kao i većini hrvatske estrade if i might add, ali da počne ozbiljno učit, itekako bi mogla pjevat. ne plaši dečka bezveze jer nisi u pravu. uostalom, ni ne znaš kakav je on pjevač. i još jednom, najbolje je učit s profesorom, ali može se i sam, posebno kaj se tiče osnova.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom