Pogledaj jedan post
Old 23.08.2008., 14:09   #4
Po meni bi puno bolje za dijete bilo kad bi ga odveli na univerzalnu sportsku školu u kojoj je naglasak na razvoju svih motoričkih sposobnosti i stereotipa kretanja iz puno različitih sportova. To će za Vaše dijete imati puno veći učinak na razvoj što se tiče kasnije odluke da se odluči na koji sport krenuti. Nemojte Vi, roditelji, odlučivati kojim će se sportom dijete baviti. Dajte mu da proba više toga (što će vidjeti u USŠ) pa će se on sam odlučiti što ga najviše zanima a ujedno će i treneri tamo vidjeti što mu bolje leži.
Moram reći da je 5 godina premalo za dijete da krene na sport (čast izuzecima tipa gimnastike, plivanja i još neki). Za borilačke sportove nije nikad kasno ali može biti prerano. Naime moji prijatelji su odveli klinca na judo (sa 5 godina) i kad sam ih pitao koje vježbe radi zaprepastio sam se kad su mi rekli da djeca jedni druge prenose sa jednog kraja dvorane na drugi. Još se mali žalio kako nije mogao jer mu je to bilo preteško. Možete si zamisliti kako mu je kralježnica izgledala prilikom takvog nošenja (još je mali bio teži od njega). I još je tek krenuo sa treningom. Ne kažem da svi tako rade samo treba dobro ispitati i biti prisutan treningu kako bi mogli pratiti što se radi (bar u početku).
Moj savjet je neka dijete samo bira sport kojim će se baviti jer će inače brzo odustati. Sretno.
koryu is offline  
Odgovori s citatom