Pogledaj jedan post
Old 11.03.2017., 17:30   #128
Quote:
LadyJone kaže: Pogledaj post
U ovoj školi program je nešto teži jer djeca imaju više jezika (pa i grčki i latinski između ostalih) i škola je radi toga klasičnog programa i kažu da je sa njom lakše upisati srednje škole (ovo nisam službeno provjeravala).
kak je sa klasicnim programom lakse upisati srednju skolu
za upis se jos uvijek, u svim srednjim, gledaju ocjene.
osim nastavljacki program u Klasicnoj gimnaziji, koji prima jedan razred, i u koji mogu konkurirati djeca iz drzavnih skola s klasicnim jezicima, kojih po zagrebu ima poprilicno.
jel im taj latinski/grcki obavezan ili izboran?


Quote:
LadyJone kaže: Pogledaj post
Na sljedeću činjenicu ljudi vole žmiriti ili je nijekati ali ona stoji čvrsto i to je jedan od razloga zašto sam dijete odlučila ne upisati u našu kvartovsku školu koja mi je i bliža i fleksibilnija a koju sam i sama pohađala te ga upisala u prvi razred škole na drugom kraju grada ( a ne plivamo u lovi ) a taj razlog je jer je drugačiji mentalitet djece! Znatno je manje nasilja među djecom, uvreda, povreda, psovke, ti osmaši ne puše i ne piju oko škole, ne mlate se što je u našoj školi na zapadu Zagreba bilo pod dobar dan..Naravno ovo nisu slučajevi sa svom djecom u nekim državnim školama nego sa manjinom. Čast iznimkama kojih uvijek ima.
sto bi znacio drugaciji mentalitet djece?
kako to izmjeris?
na koji nacin se biraju djeca? mogu li djeca biti izbacena iz skole?

na koji nacin skola prevenira nasilna ponasanja djece?
sto daje garanciju da osmasi nece piti i pusiti iza (vase) skole?

Quote:
LadyJone kaže: Pogledaj post
U našoj školi vjeroispovijest nije uvijet upisa, ali u početku dana je zajednička molitva praksa, te blagoslov prije jela.
meni je za ocekivati da netko tko upisuje dijete u vjersku skolu, pristaje na vjerske rituale, pa da izmedjuostalog, da dijete i bude iz obitelji prakticnog vjernika koje su ove aktivnosti u skoli pozeljne i normalne.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom