Pogledaj jedan post
Old 26.11.2008., 22:13   #3
...eto tako je protekao moj zahvat i boravak u bolnici...zaboravila sam napisati da sam nakon prvog obroka - bistre juhice, imala jaku alergijsku reakciju za koju nismo mogli otkriti čime je uzrokovana a kasnije se ispostavilo da je u pitanju bio peršin u juhi ...ali to zapravo nema veze sa samim zahvatom već spada u ono koliko smo svi različiti...jedino što je znakovito tu je zapravo stres organizma koji onda uzrokuje i pad imuniteta pa su moguće i ovakve senzacije...s vremenom se i to smirilo pa sad normalno jedem peršin kao i prije...
...nekih 10 dana od operacije sam počela s jogurtom ali svega 2 jušne žlice je išlo u mene....14. dan sam probala malo guste juhe od povrća ali isto , jedva 2 žlice....dr. mi je naglasio da je jako važno jesti 6-7 puta na dan po malo....što mi je bilo ispočetka jako teško jer uopće nisam imala nikakvu potrebu za hranom...jedino mi je tekućina pasala...čajevi, sokovi (prirodni), juhice i jogurt...međutim naglasak je na raznovrsnoj i kvalitetnoj prehrani pa sam se morala prisiliti jesti redovno i pametno...nakon nekih 3 tj. doma počela sam si slagati jelovnike...pošto je bio već kraj travnja pomalo je krenulo i sezonsko povrće na placu pa je bilo lakše...otkriće je bio svježi sir i paradajz... a iz nekog neobičnog razloga mladi luk mi je strašno pasao pa sam ga jela uz sve i svašta...kuhane tikvice s krumpirom s par kapi maslinovog ulja i meko kuhano jaje je bio obrok iz snova...naravno jedna mala tikvica, jedan omanji krumpir i jedno jaje je išlo kroz 4 obroka taj dan...ono što je meni bio poseban problem u svemu tome ispočetka, je bila strašna gadljivost na hranu...užasno malo namirnica je nije izazivalo pa sam se poprilično morala siliti da jedem išta...
...naravno ne smijem zaboraviti ni famozni "dumping sindrom"...strašno neugodna pojava...nekih 15-tak min nakon obroka odjednom me oblijevao znoj, osjećaj propadanja, vrtoglavice, mučnine u isto vrijeme i samo da mi je bilo negdje leći malo odrijemati....i taman prođe par minuta i počne se sve smirivati kad brzo trka na wc...proljev...ufff, koma....nažalost i to me malo odbijalo od redovnih obroka ali kad sam skužila koje namirnice mi to najviše izazivaju bilo je lakše...
...jedan od problema je bio i veliki pad šećera u krvi ujutro na tašte...pošto sam jela praktički minimalno i to totalno dijetalno normalno da je šećer padao ali je to bio dosta ružan osjećaj...pa sam mu jednostavno doskočila...ujutro sam si navijala sat nekih pol sata prije neg se zapravo trebam probuditi , kraj kreveta kockica tamne čokolade i onda čim otvorim oči prvo čoksa pa još malo drijemanja i onda sve 5 , mogu i u kupaonu i klince behandlati...
...zbog minimalnog unosa hrane i malapsorpcije iste normalno je da se potkradu i metabolički disbalansi...meni je kalij znao često pasti a i magnezij...onda oni čudni grčevi u mišićima, lupanje srca i sl. senzacije i jednostavno riješavanje s kojim paradajzom i malo donata Mg par puta na dan i nema problema...na kontrole sam išla svaki tjedan prvih mjesec dana...nalazi krvi su uglavnom bili uredni osim ovih lako rješivih metaboličkih nedostataka...trudila sam se redovno piti vitaminske pripravke, jednom mjesečno dobivam B12 injekciju, jedino problem s proteinima...od sve hrane najveću muku mučim s mesom i dan danas...aj sad bar ide faširano ali i to tek zadnjih mjesec-dva...tako da mi je kosa strašno padala...onda se na to nakalemila i moja hipotireoza pa sam skoro postala kak je damica već jednom napisala " ćelava pjevačica" ...zato moj savjet svim budućim bajpasicama obavezno neki proteinski pripravak koristiti ak ne ide meso...
...što se tiče rane , sve je prošlo bez problema i 2 mj nakon op. su mi skinuli kopče...ožiljak je dugačak ali sve više blijedi i smanjuje se...evo radim već 3 mjeseca i (da kucnem u drvo ) nemam nekih problema...prvih 6 mj stalno sam nosila elastični pojas pogotovo kad sam počela raditi... sad samo kad znam da moram nešto teško nositi ili ak nam je baš jako težak odjel pa moram nepokretne pacijente sama behandlati...jedino nisam baš sretna s izgledom trbuha...rekla sam šefu da ulažem reklamaciju a on se počeo smijati i dovukao svog asistenta i rekao "e njega tuci, on te šivao" ...ma dobro, to mi je stvarno najmanji problem tih par kvrga po trbuhu a ako i budem išla na plastiku i skidanje viška kože valjda će mi i to srediti
...da zbrojim: krenula sam na zahvat sa skoro 150 kg ili bar otprilike toliko jer naša vaga na odjelu važe samo 120 kg a meni je kazaljka prebacila preko 0 i još na 27...e sad koliko je to točno ne znam, ili 157 ili 147 ali tu negdje sigurno je... ( naravno da doma nisam iz principa imala vagu )
...mjesec dana nakon operacije kazaljka je prebacila svega nekih 7-8 kg preko 0
...dva mjeseca od op. otprilike 33kg manje
...da skratim, evo me trenutno na 83 kg, zadnjih 2 mj kile idu sporije ali me to ne brine
...od operacije je prošlo malo više od 8 mj i ja sam prezadovoljna napretkom i kilažom...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline