Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 21:58   #17
Ima tu nacrt promjena Zakona o porezu na dohodak...

Ono šta sam isčitao potvrđuje DrTonya. Što se isplati do 28.02. ne bi trebalo biti oporezivo. Međutua, ne bih bio siguran da će baš ovakav prijedlog proći. Mućko Đubre u meni sumnja na podvalu koja bi mogla biti u tome da ovakav prijedlog zakona navuče sve koji imaju dobit da to naprave što je prije moguće, uglavnom kroz predujmove jer su prijave poreza na dobit većinom još u izradi a onda, u saborskoj proceduri usvoje prijedlog Zakona koji bi obvezivao i one koji su dobit isplatili kroz predujmove da to retrogradno vrijedi i za njih. Bio bih sklon vjerovati da ako to naprave niti oni s predanom poreznom prijavom za 2011. a koji su platili porez na dobit i isplatili dobit prije 28.02. ne bi bili izuzeti od ovoga. U neku ruku koliko god cijela koncepcija izmjena Zakona bila perfidna podvala, bilo bi pošteno da svi imaju istu obvezu... Nekome čak kalendarska godina nije isto što i financijska, moglo bi se tu puno reći...

Ovaj stil i sam efekt haračenja je neusporedivo gori od Jace & Co. editiona iz ljeta 2009. Vidi se da su dečki iz Vlade puno čitali bajke o Roobinu Hoodu.
__________________
Đe si Slađo puška te ub'la... ka'ću ja doć' na red, sunce ti poljubim?!?
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom