Pogledaj jedan post
Old 29.04.2007., 01:54   #12
gledao sam snimak. vidio sam kako eksplodiraju kamioni prepuni municije i eksploziva. gdje se trebala premjestiti ta municija i sto bi jna sa njom da nije tu unistena?

gledao sam jedan drugi snimak u sarajevu. iz blokiranog oklopnog vozila izlazi bahati oficir jna sa rasirenom zoljom i prijeti kako ce ako mu ne odblokiraju vozilo nasumce ispaliti zolju u neki od prozora na okolnim stambenim zgradama.

treci snimak. u glini, hrvatska, rana jesen 1991. rezervisti jna pucaju iz trocjevnog protuavionskog topa 20 mm na bolnicu u glini i medju sobom pricaju kako gadjaju bolnicu.

peti snimak. rana jesen 1991. kamere crnogorske televizije prate napredovanje jna ka dubrovniku. baterije topova izdaleka "omeksavaju" teren, bestrzajni topovi malo iz blizega, ali ipak daleko od dometa rucnog naoruzanja. onda oprezno idu tenkovi podrzani pjesadijom. jna oficiri na hrvatskom tlu hrvatske branitelje nazivaju banditima, snimaju zarobljenike koji se pravdaju u strahu od smrti, snimaju staricu koja je ostala u svojoj kuci i postavljaju joj neukusna pitanja, a u razgovoru sa hrvatskim predstavnikom koji je dosao na pregovore iz dubrovnika tv komentatori mu bahato prenose kako neko crnogorsko politicko tijelo nudi dubrovniku autonomiju. taj hrvatski predstavnik ih usred te vojne formacije jna drsko ismijava tako da je komentator ostao bez riječi. onaj isti koji je bio drzak sa babama koje su nakon borbi ostale u svom domu.

sve ima na youtube

ima i kako par godina poslije u crnoj gori pjevaju "sa lovćena vila kliče - oprosti nam dubrovniče"
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline