Pogledaj jedan post
Old 15.07.2004., 21:42   #20
Quote:
Ber kaže:
Ovaj tekst je toliko smiješno obojen velikosrpskim pravdanjem fašističkog krvavog pira koji se desio u Istočnoj Slavoniji da uopće ne znam od kuda da krenem demantirati. Bolesna fantazija pravdanja bolesne srpske politike.
Vidiš Ber(ija), meni nisu trebale američke West Point analize, jer sam napisao, a ti citirao:
Nadalje, kad je Vukovar u pitanju, onda barem što se srpske strane tiče, teško da se može naći išta racionalnog. Naime, prema službenim hrvatskim tumačenjima, na Vukovaru su "slomljeni zubi JNA" koja tako nije mogla dalje napredovati na zapad, ne pitajući se pritom, da ako je "zapad" bila namjera JNA, zašto Vukovar jednostavno nije zaobišla? I relativno malim snagama ga držala izoliranog?
Po mojem mišljenju, baš zbog onog iracionalnog u toj priči, a tako svojstvenog srpskom mentalitetu, Srbi bi Vukovar "uzeli" baš da ih je trebalo poginuti 500.000.

A budući da stručnjaci iz West Pointa pojma nemaju o srpskom mentalitetu, onda se iščuđavaju.

Quote:
Ipak, dalje ćemo o tome tko je počeo sa ubojstvima, paleži i na kraju sa ratom u i oko Vukovara. I nemojte molim vas ponovo početi sa onim jeftinim ljigavim trikom izvlačenja hrvatskog zločina iz konteksta radi dokazivanja da je Hrvatska potakla rat, vodila rat i na kraju krivac za sve a Srbi u toj vašoj priči bili patnici.
To što su hrvatski Srbi instrumentalizirani od srbijanske politike, a sustavno izazivani od hrvatske, bilo je u funkciji fitilja, u funkciji započinjaja rata, a ne nikakva ideja o ostvarivanju Šešeljevih linija K-K-V.

A ti zaista ne znaš ili se praviš lud, što se to sve Srbima obećavalo i radilo od strane Tuđmanove vlasti, od "izgona iz Ustava", izgona s posla, iz stanova i iz života, obećanja da će se "nastaviti tamo gdje su ustaše stali 1945.", obećavanje "vrba" i "preko Drine u tri pičke materine", miniranje kuća i gospodarskih objekata itd. itd.
To je, naravno po tebi, to da "ih ništa nije ugrožavalo"!? A tebi bi bilo svejedno, zabavljalo bi te čak, da ti netko obećava sasvim ozbiljno da će tobom "kititi vrbe". A takvih povjesnih iskustava i sjećanja Srbi u Hrvatskoj nisu imali, pa se i nisu imali čega bojati!?
A oni slični tebi, okićeni ustaškim znakovljem, lunnjaju okolo "za dom spremni" i urlaju "Juru i Bobana" samo radi samokuraže.
Ne biste vi Srbina ni dirnuli! Osim nožem!

Uže vodstvo HDZ-a usvojilo je osnovne postavke ustaškog pokreta što se tiče odnosa prema Srbima u Hrvatskoj, odnosno potrebu etničkog čišćenja hrvatskog državnog teritorija od Srba.
To sam Tuđman najavljuje svojim izjavama da će "nastaviti tamo gdje su ustaše stali 1945. i istjerati Srbe iz Hrvatske" ili onom svojom čuvenom da je "srećan što mu žena nije Srpkinja ni Židovka"
Naravno da je vodstvo HDZ-a svjesno činjenice da je vrijeme drugo i da se taj "problem" ne može riješti masovnim likvidacijama Srba.
Nije da neki u tom vodstvu nisu bili spremni na to, ali su svijesni da to MZ ni pod koju cijenu ne bi dopustila. Zato je odlučeno da se ide na stvaranje atmosfere straha, kroz kontroliranu razinu nasilja, kako bi se nagnalo Srbe da se počnu iseljavati.

Srbe se moglo istjerati samo u uvjetima međuetničkog sukoba, a hrvatske vlasti su činile sve što je bilo u njihovoj moći da se taj sukob izazove i intenzivira, ali uz nadu da će ga uvijek moći imati pod kontrolom.

Ta politika daje rezultate i "uspješno" se provodi u Vukovaru sve do 14. rujna 1991. kad je, nakon blokade, uslijedio napad ZNG-a na vojarnu JNA u Vukovaru, što dovodi do dramatićne eskalcije međuetničkog sukoba.
Taj datum se uzima kao početak stvarnog rata u i oko Vukovara.
Ironside is offline  
Odgovori s citatom