Pogledaj jedan post
Old 28.07.2010., 16:43   #18
Quote:
diko kaže: Pogledaj post
... Rješenje je napravljeno jako šturo, kao da uopće sutkinja nije ni čitala moju žalbu već me unaprijed proglasila krivim, bez ikakvog obrazloženja presude...
Presude su uvijek obrazložene. Ako je prekršaj bio očit, nema tu puno mjesta za filozofiju.


Quote:
diko kaže: Pogledaj post
... Na sudskom rješenju ne piše rok do kada sam ja dužan platit, ne piše mi uopće da li imam mogućnost plaćanja u ratama i piše da nemam daljnje pravo žalbe (visoki prekršajni sud i zašto se uskraćuje to pravo? )...
Odmah platiti, nemaš mogućnsoti plaćanja u ratama (formalno) i nemaš pravo na daljnju žalbu. To pravo nije uskraćeno, nego ti je policija u skraćenom prekršajnom postupku donijela prekršajni nalog, te si iskoristio pravo na žalbu o kojoj je odlučio prekršajni sud (više tijelo). Postupak je takav i potpuno je u redu.
Neformalno - možeš svaki mjesec platiti po 200-300-500 kuna sve dok ne platiš puni iznos. S tim nećeš imati problema.


Quote:
diko kaže: Pogledaj post
... Mislia sam platit kaznu odmah prilikom uručenja uplatnice, zato sam i reka materi da uzme..., ali nakon šta sam vidia na koji način je sastavljena presuda sutkinja mi je dobro digla živac pa sad ne želim uopće platit dok mi ne navedu neki rok plaćanja.
Budući da i sam kažeš da si kriv, plati da ti se ne bi nešto zakompliciralo. A bude, i to sigurno.
drot13 is offline