Pogledaj jedan post
Old 23.08.2005., 10:07   #8
"Quiche Lorraine"

ovu verziju ja najvishe volim......ima ih tako puno.....ima jedna pekara koja ih radi drugacije i to je jedini recept "kisha" osim moga koji volim....kad je gotov taj njihov kish je debel oko 5-6 cm....svi poznavaoci ovog finog jela...znaju da je to mastodonska velichina...


Lisnato tijesto, ako je moguce nabaviti ono koje je se prodaje vech razvuceno.......cetri lista.....(karmela ako citash, to ti je "filo pastry" tijesto)

a mozhe i obichno tijesto od brasna i margarina/maslaca...ali ne da bude previshe prhko....mora se dati razvuchi...

3 jaja, lagano ih istuchi
125 g jogurta vulgaris
80 g sunke za pizzu ili bilo koje drugo, tipa tirolska ili slichno, recimo ostaci ostataka iz friga....ili sjeckani spek...
jedan manji luk, ako ima mladog luka josh i bolje(komada dva)
malo preshina
100 g renadanog sira, tipa gauda,ementaler ili slichno...

Zagrijati pechnicu na 180 C, okrugli protvanj (20- 23 cm promjer)
namazati maragarinom i obloziti tijestom......preporucha se da se tijesto prekrije vlaznom krpoa s da sa sne posushi...dok se pravi smjesa.....

Pomjeshajte jaja, jogurt, sunku, luk, pershin i sir.......tu smjesu sad uspite u protvanj i stavite peci 40 minuta...

mozete posluziti toplo ili hladno izrezano na krishke, sa svjezom salatom ili sirom i vrhnjem....

dobar tek,

__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom