Pogledaj jedan post
Old 10.03.2013., 12:10   #3119
Quote:
bombardix kaže: Pogledaj post
Razumijem da trebamo legalizirati postojeće stanje jer ne odgovara projektu,no gubimo li onda pravo na kat,pošto još nije izgrađen.Parcela ima 210 m2,kuća sa terasom 137 m2,te garaža (još nije izvedena) 18m2.Po sadašnjem DPU tu nije moguće imati kat (zbog male površine terena).U vrijeme izdavanja građevinske (1989. god) i izrade podruma+1. ploča (valjda iste ili iduće godine) to je bilo moguće.Što da radimo,kome da se obratim?E,još nešto - da li je istina kad bi sada porušili ono što ''ne odgovara'' projektu i izveli kako je zamišljeno (to je samo hipotetski) da bi onda mogao biti i kat.Postoji li možda mogućnost nekakvog dokazivanja da je projekt namjerno ''zariban''.Bio sam i u Državnom arhivu - tamo je isti projekt kao i onaj kojeg imam.Jedino mi još preostaje pitati susjede (ako mi budu htjeli reći),ne bih želio njih uvaljivati u probleme - oni su svoje završili - mi nismo (sami smo krivi).
Baš specifičan slučaj. Mislim da s obzirom na promjenu DPU više ovdje nećete moći imati kat. I mene ovo buni, mack će sigurno znati bolje. Obveza početka građenja po građevinskoj dozvoli je 2 godine. Uključuje li to obavezno i dovršetak po istoj? Što ti piše u građevinskoj dozvoli?

Najbolje će ipak biti da se raspitaš nadležnom uredu za prostorno uređenje i gradnju pa vidi što će ti oni reći, s obzirom na tu promjenu DPU.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 10.03.2013. at 12:26.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom