Pogledaj jedan post
Old 23.12.2011., 01:18   #2122
Quote:
-scorpion- kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,
Vec duze vreme pratim ovu temu na forumu vezanu za gubitak kose i mogu reci da ima dosta korisnih postova,iz kojih se moze dosta nauciti o ovom problemu koji konkretno i mene muci...imam 25 god, i u zadnjih 2 godine je kosa pocela dosta da mi se proredjuje.Bio sam kod dermatologa,dijagnoza je AA i po obicaju kao i u vecini slucajeva,savet je bio da je najbolji lek pomiriti se sa sudbinom...Pokusao sam dobiti neke savete,pomoc ali nista od toga.Onda sam uvideo da ako sam ne potrazim neko resenje, niko mi ga nece ponuditi.Trazeci po internetu naleteo sam na ovaj forum,gde sam dosta naucio o ovom problemu,tako da sam resio da pocnem sa Minoxidilom(Pilfud 5 %)kod nas jedino se Pilfud moze naci u svakoj apoteci,osim po Bg-u, i vecim gradovima u malo bolje snabdevenim apotekama ima i nekih drugih poznatijih proizvodjaca.Minox koristim konstantno,vec 6 7 meseci,najpre nanesem Dexpantenol i nakon 5 min stavim i Minox.Prva 2 meseca sam koristio Pilfud a posle sam krenuo koristiti apotekarski rastvor Minoxidil 5%,zbog velike razlike u ceni(Pilfud 28Eu)dok mi u apoteci cena pravljenog Minox-a (5Eu).Nekog vidljivog napredka nisam primetio,osim sto mi se cini da trenutno stanje miruje(ni bolje ni gore)sad sam opet krenuo sa Pilfudom(cini mi se da sam imao bolji ucinak u startu,ili je samo u pitanju moja autosugestija) pa cu videti za par meseci dali postoji neka razlika izmedju ta dva proizvoda,jer mi se cini da Minox pravljeni nema nekog ucinka(bar na meni).Pitanje za (phanatique)gde kupujes Minoxidil?(pravljeni rastvor) ja sam narucivao u Dzordza Wasingtona (Apoteke Beograd) i nisam bas zadovoljan,ili na mene Minoxidil jednostavno nema ucinka.Sad jedno pitanje za ostale clanove foruma:dali je neko koristio Azeliac Acide(Skinoren) u kombinaciji sa Minox-om,i ako jeste na koji nacin,mesanje sa Minox-om, ili nanosenje na teme?Procitao sam nesto u ranijim postovima o tome,al nedovoljno jasno...Po stranim forumima vidim da se dosta diskutuje o tome(Azeleicna kiselina je prilicno dobar inhibitor AR5 reduktaze)slican ucinak skoro kao i Propecia,ali se nanosi lokalno,pa samim tim su i manji rizici od nuspojava...Takodje sam nasao dosta proizvoda u inostranstvu,na bazi Minoxidila sa jos nekim dodacima,(Azeliac acide,Saw Palmetto,Tretinoin,i dr...).Takodje ima raznih koncentracija 5% 10% i 15% pa bih voleo,ako je neko od clanova ovog foruma koristio ove ili slicne proizvode da podeli svoja iskustva i misljenje o tome....Soryy na malo duzem postu...Pozdrav...


Imas u svakoj boljoj apoteci mogucnost da narucis, oni ti naprave i sutra dodjes po to, ili cak samo malo sacekas. Sto se tice toga da li sam zadovoljan, da ti budem iskren nemam pojma!! Naravno minox nije carobni napitak koji ce ti vratiti kosu, zato nemoj bas mnogo verovati u njegove mogucnosti. Mislim da ti moze samo donekle smanjiti gubljenje kose i celavost odloziti za koju godinu.
Ja nemam pojma kako bih izgledao da ga nisam koristio, tako da ne znam ni da li je na mene delovao. Inace, koliko sam cuo, na oko 30% ljudi ne utice.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom