Tema: Kako dalje?!
Pogledaj jedan post
Old 10.05.2012., 12:05   #9
da, to bi bio lakši način, ali NARAVNO da iz tebe govori nemoć da neke stvari promijeniš..
a uvijek ih možeš promijeniti...
pretpostavljam da živiš u maloj sredini, da je možda i od te sredine opravdano da muž bogu krade dane i da mu se ne da ništa konkretno poduzeti kako bi našao posao i poboljšao si život...
potpuno je jasno da ti je stalo do toga da on ne napravi kakvu glupost, jer vidim da je tebi više do toga da njega ''nesposobnog'' tetošiš, nego usrećiš sebe...
znaš kako vele ''misliti (''pokušati'') je drek znati...
drugim riječima, želiš li promijeniti tijek svog života (malo sarkazma-jer završit sve možeš uvijek, pričekaj s tom opcijom..), učiniti svoju djecu sretnom,naći duševni mir i izbiti crnilo iz glave, trebaš se upitati koja je osoba vrijedna tvog konstantnog davanja energije,živaca a i novca, te što je NAJGORE što se može dogoditi...

dakle- po tebi, nejgore bi bilo ostaviti muža i otići negdje (ako imaš gdje), na malo hlađenja i razmišljanja....pritom pod ''ostaviti'' ne mislim otići od njega zauvijek, nego se maknuti jedno vrijeme da vidiš što će se događati...
strah te za njega?draga, pa nije on tvoje dijete da ne može brinuti sam o sebi, nego si ga ti navikla da te ''ucjenjuje''!!
samo se ti lagano pokupi ako dakle imaš gdje, pa nek se on snalazi kako može....ako se radi o invalidu-to je pak druga priča..
ali ako se radi o fizički i intelektualno zdravoj osobi, molim te da se USUDIŠ pokrenuti vlastiti život iz mulja u kojem se nalazi...


za uhođenje uvijek postoji policija, za zvanje telefonom-blokada ili mijenjanje broja...dakle kad napraviš prvi korak-sve ostalo se da riješiti i srediti...

no, meni se čini da ni ti sama ne znaš što bi, da te muči osjećaj krivnje, da se ustvari bojiš za sebe ne za njega, jer ne znaš kako bi ti život dalje od ''mulja'' mogao izgledati..
a što ako bude izgledao 150 puta bolje?ti sretna i zadovoljna?

dali ti želiš ostati s njim i ako ne, što te sprječava u tome? (pored ovih uvjetno rečeno ''opravdanja'' - da bi te zvao, gnjavio,ozlijedio.....)

odluči čvrsto što želiš i djeluj.mislim još danas!sutra je tako relativan pojam...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom