Pogledaj jedan post
Old 08.09.2007., 23:01   #8
Ja takodjer koristim PTC-ov Pro/Engineer.

Trenutno radim s WildFire 2.0, WildFire 3.0 i testna verzija WildFire 4.0

Quote:
Enigmus kaže: Pogledaj post
Kod Wildfirea mi smeta sama podrška sa helpom. Ukratko nije interaktivan te se večinom mora oslanjati na snalažljivost korištenja internetom da bi se iole išta korisno našlo što bi se moglo svrstati kao tutorial. Možda to ima veze sa samim koštanjem licence koja iznosi od 16-25 tisuća eura, istu svotu je potrebno iskeširati za Catiu dok je sam Solidworks puno jeftiniji sa cijenom od 5 tisuća eura.
Sto se tice ovog navoda, moram reci da je dosta netocan!

Prvo, sam help je zamisljen bas kao help, a ne kao tutoriali. U samom helpu sasvim zadovoljavajuce su objasnjene stvari oko funkcioniranja Pro/Engineera, odnosno svih njegovih alata i funkcija.
Kako koristiti Help:
Help > Help Center > Global Search > odaberes modul, te upises zeljeni pojam, dobit ces i vise nego detaljan opis i objasnjenje naredbi.

Druga stvar koja u potpunosti nie tocna je cijena licence!!!
Cijena licence osnovnog modula se krece oko 6000 eura!, ovisno kakve su akcije kod prodavaca, te cijene idu i znatno nize (trenutna akcija 25 000 kn).
Svaki dodatni modul se naravno placa dodatno, cijene ovise o modulu.
Ista stvar vrijedi i za Catiau, osnovni modul je nesto malo skuplji od ProEa, (oko 7000 eura), dok sam Solidworks je otprilike 5000 eura.

Odabir modula ovisi o potrebama firme, znaci ako firmi nije potreban modul za analize naprezanja Pro/Mechanica, tada je bespotrebno davat 12k eura za taj modul...

Nadodao bi jos da od nedavno postoji Pro/Engineer forum na hrvatskom:

http://www.proegurus.com/
__________________
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss gazes into you...
Tyrael is offline  
Odgovori s citatom