Pogledaj jedan post
Old 19.10.2004., 11:05   #10
Liječenje hipertenzije, naročito one esecijalne gdje ne vidiš evidentni uzrok, nipošto nije laka stvar.

Presudno po meni je odabrati liječnika kojemu ćeš povjeriti svoj problem u ruke. Opet iz iskustva znam da što se hipertenzije tiče koliko doktora toliko načina liječenja. Dobro, nije doslovno tako ali...nifedipin, irumed, iruzid, isoptin, ebrantil, ISMN, concor...bezbroj je kojekakvih ljekarija koji se koriste u ovoj ili onoj dozi, sami ili u kombinaciji jedan s drugim.

Liječenje hipertenzije mora voditi specijalista. Dakle ne obiteljski liječnik nego specijalist. E sad koji?
Čovjeku prvo pada na pamet internista. U obzir dolazi "obični"nefrolog i kardiolog ali moja preporuka i mislim da je to po mom iskustvu najbolji izbor internista - nefrolog ali onaj koji radi na Odjelima hemodijalize a ne "obični", kako sam ga naveo prije koji je na običnom nefrološkom odjelu.
Ovi nefrolozi puno više imaju u rukama problematiku tlaka i uopće hemodinamike ali u pravom smislu te riječi. Suvereno vladaju antihipertenzivnim lijekovima i moja iskustva kada sam neke svoje vodio poradi tlaka kod njih su više nego dobra. Jednostavno vidiš da čovjek zna o tome više od ostalih.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom