Tema: Samojed
Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 10:33   #1015
Quote:
dubrava1985zg kaže: Pogledaj post
E sada,ovaj mjesec se nadam da cu moci kupiti jednoga (mužjaka,medvjeđi tip),
ono šta me brine,jeste to sto mogu maksimalno izdvojiti 1000 kn,sada moze 100 gore-dole.
Moze li se za to pronaci pas koji odgovara onome što covjek ocekuje od samojeda.
Pozdrav kvartofski lega..........

Gle, znaš i sam da pas nije auto sa performansama tim i tim pa da iz knjižice već moš znati kaj da očekuješ; tip, kolko kubika, okretni momenat, max brzinu, ubrzanje, kvalitetu karoserije........

Pas je živo biće koje evoluira tokom svog odrastanja i sazrjevanja zajedno s vlasnikom i u skladu s vlasnikovom osobnošću i načinu odgoja te pristupa prema njemu.

Nebih ti savjetovala da kupiš "samojeda" iz oglasnika za 500 kn jer to je nešto što samo izgleda kao samojed; kolko god tebi ili nekima zvuči bahato ili prepotentno. Ljudi koji prodaju pesonjeza 500 kn pod određenu pasminu trebali bi se puno posramiti i poklanjati ih uz eventualnu naznaku da mole podmirenje troškova za štene koje je bilo kod njih do 2mj.

Da sam na tvom mjestu, malo bi prošvrljala po rubrikama gdje se udomljavaju psi pa možda naletiš na neko psetnce koje te bude razoružao na prvi pogled a tog somića plus/minus koja stotka gore dole, spremiš u džep i ostaviš za pseću klopu , cjepljenja i tako to.........

I sam kažeš da si imao posla s mješancima i da zadivljuju; i to je apsolutno istina; nema tog psa koji neće briljirati uz našu pažnju i ljubav, nema toga koji neće svo svoje povjerenje nama podariti.

Zbilja ti ne treba davati novce za nešto što to nije ili neće biti kroz dogledno vrijeme. Inaće, samo da znaš, za samojeda i/ili bilokoju pasminu, koja ima garanciju d aje to što je, trebao bi izdvojiti od 700€ pa naviše!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom