Pogledaj jedan post
Old 07.01.2010., 00:01   #21
Wink

Evo vidim da se vecina slaze da destiliranu vodu ne bi trebalo piti..odmah da odgovorim, nisam ja nasjeo na navedene markentiske trikove,procitao sam dvije ozbiljne knjige o vodi i po obadvije destilirana voda je najbolja za pice ,nisam sada siguran kako se zovu ali ako nekoga zanima mogu malo potraziti...

naime tamo se objasnja sve vezano za kvalitetu sastav i utjecaj vode na nas organizam: destilirana voda spada pod "mrtve" vode i istina je da je 100% lisena svih minerala ali tu dolazi do zablude da ce se redovitom konzumacijom d vode iscrpiti ti isti minerali iz nasega tijelas sto nije tocno,barem po istrazivanjima koja su provedena i navedena u knjizi!
desava se to da mineralna voda izvlaci iz nasega tijela natalozene minerale i ostale tvari koji su visak!
sto se tice toga da iz takve vode ne dobivamo nista je istina,ali opet svi drugi minerali su sadrzani u hrani koju jedemo pa mi je to vise manje logicno!

ali zanimljiva mi je ova tvrdnja da se opterecuju bubrezi jer kroz njih izlucujemo vodu??mislite da se dodatno opterecuju bubrezi ako unosimo cisti h2o?
znaci cijela filozofija oko toga je u tome da sam na mnogo mjesta citao kako je to najbolji izbor jer dobivamo h2o bez ikakvih primjesa,a kako sam vec napisao sve druge hranjive i potrebne tvari dobijemo od prehrane,naravno raznovrsne...

uglavnom meni je okus destilirane vode sasvim ok,bolji od vecine okusa vode iz slavine,zivim u rijeci i voda vise njie sto je nekada bila

e btw,hvala za brigu,niti sam pio destiliranu vodu u vecim kolicinama niti to namjeravam
heathendome is offline  
Odgovori s citatom