Pogledaj jedan post
Old 11.07.2012., 19:11   #71
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
denis, a gdje ćeš namakati konoplju? znaš li išta o preradi?
Teoretski dosta, praktično ništa, iako nesmatram da bi me manjak znaja trebao zaustaviti u bilo čemu, sve se može naučiti. Ali dosta teoriziranja idemo malo praktično.

Iz razloga što je meni ovo sve novo, a u cilju učenja, pripremam se tijekom sljedeće sezone posaditi 1 ha konoplje na mom poljoprivrednom gospodarstvu, spreman sam i izgubiti početni ulog, ne bi li ipak počeo skupljati praktična znanja. Prije svega me zanimaju sorte koje se mogu uzgajati i radi sjemena (poglavito mi je zanimljivo ulje koje se može prodavati kao samostalni proizvod ali i dalje prerađivati) i radi vlakana ali i bio mase. Prepoznajem da je možda vlakno trenutno tehnički nazahtjevniji proizvod (s možda najmanjom vjerojatnošću da se neki novac iz njega može izvući) ali znanje se mora skupiti. I na kraju sama bio masa, odnosno ostatak nakon što se odvoji sjeme i vlakno, mi je izuzetno zanimljiva kao gorivo za grijanje kućanstva. Trenutno sam u fazi proučavanja proizvodnje ogrijevnih klada.

Stoga teta-elza ukoliko imaš kakvih korisnih saznanja o ovome da li bi bila tako dobra pa ih podjedila sa nama?

Zadnje uređivanje denis27 : 11.07.2012. at 19:19.
denis27 is offline  
Odgovori s citatom