Pogledaj jedan post
Old 23.09.2013., 22:24   #46
Ali mi to neznamo. Mi znamo ono što nam Nestor kaže, a iz čeg proizlazi da su Hrvati ili Kijevu malo dalje ili možda blizu ali manje bitno pleme. Dakle ja pitam na temelju čega se iznose ovakve megalomanske konstrukcije. Po čemu je ona mapa nacrtana? Koji su to izvori koji ljudima daju toliko drukčije uvide u ovu situaciju nego meni?

Uff cijela nova strana!

Quote:
Ah. Nestor je pisao znatno kasnije. Velika Hrvatska o kojoj govori Majorov je bila cca 500 godina prije Nestora i ne treba to miješati sa stanjem u 10 stoljeću i Bijelom Hrvatskom. Ono što Nestor navodi su ostaci Hrvata tamo. Ono što kazuju Ukrajinski i Ruski povjesničari je da su ostaci Hrvata bili tamo i kasnije. Recimo pleme Terebovljana se direktno vezuje na Hrvate.
Odakle njemu to da je tamo tad bila Hrvatska? Po kojim izvorima on dolazi do toga? Koji su primarni izvori koji Hrvate tad i tamo smještaju? Nestoro smještavanje Hrvata je vrlo mutno i nesigurno. Ako je on samo povezao neku arheološku kulturu s Hrvatima, to je onda vrlo proizvoljno i neozbiljno.

Quote:
Što se tiče seobe. Ove dvije seobe koje se spominju su one za koje se može identificirati (napisao sam koji je originalni članak pa ga potraži za "dokaze") da su direktno vezane na Hrvatsko ime. Sigurno je Slavenskih seoba bilo još. Bizantski izvori govore o masi slavenogovorećih ljudi. Sad s kojim imenima je drugo pitanje. Uglavnom Slaveni su preplavili Balkan u to doba do Peloponeza.
Puno Slavena je migriralo na istok, zapad ili jug a da nisu bili Hrvati. Treba to imati na umu.

Quote:
ova velika hrvatska je značila nastradala zbog avara, morali su je pregaziti sa svojim slavenima da bi se smjestili u panoniji i nije mogla ostati čitava u to vrijeme
vjerojatnije je da su ti hrvati postali potisnuti graničari kontra avara u 7. st. sa istočne strane a dio je znači izbjegao na sjeverozapad na vislu pa nam eto njihovog zapadnog bijelog ogranka
Mi neznamo da ona uopće postiji tad i tamo. Na kojim se izvorima to temelji? Teorije su ti na vrlo prozivoljnim zaključcima.


Quote:
po logici stvari taj prvi val bi bio nekakav izbjeglički ili možda čak neuspjela akcija u podunavlje,
ako zauzimaju "bazen Drave (oko 587-593)" znači da se postavljaju na južnu granicu avarskog teritorija,
ako tada migriraju "u rajonu medjurjecja izmedju Drave i Save" znači da nisu stali u obranu avarske granice nego južno, kontra Avara
ako dalje idu "u Bosnu", odakle "prijelaz na Jadran kroz Klis i Salonu" znači da im je pun kufer Avara ili da su provale Avara i Slavena sve jače što jesu jer znamo da baš tada počinje duga opsada Salone
a eto njih baš u Saloni, izgledaju cijelo vrijeme kao branitelji ili jedni od branitelja, sigurno su imali puno invalida kao i mi danas...
Ovo postaje nakarada. Mi neznamo da su Hrvati među njima. Tek nekoliko stoljeća nakon tih događaja mi zasigurno znamo da su Hrvati na Jadranu. Prvi spomen Hrvata na Jadranu je tek sredinom 9. stoljeća. Oni su taman mogli migrirati početkom 8. stoljeća, mi to nemožemo znati. I tad kad se spominju su razmerno malo pleme, čisto da napomenemo.

Quote:
možda tako ostvaruju direktni kontakt i dobijaju povjerenje od Heraklija ili se Heraklije usere koliko mladih invalida i nezaposlenih Hrvati imaju pa zove druge Hrvate da odrade nešto za svoje... hihi
mora ih biti još na istoku od avara u galiciji i na sjeveru u bijeloj hrvatskoj
u tom trenutku su bijeli hrvati sigurno bili potetniji jer su oni galicijski morali biti u teškoj situaciji, to se vidi kasnije u 8. st kad avari uopće ne brane istočnu granicu nego je na njoj otvorena promenada a ujahuju novi avari i drugi kosooki, s te strane su popustile brane i avarski kaganat se spojio sa setpama na istok preko karpatske kotline
ovaj drugi val Hrvata je taj Porfirogenetov iz Bijele Hrvatske i stavlja ga se u period 630-634 (u onom tekstu kaže "626-630"), to je taj glavni val i s obzirom da je bijela hrvatska bila sjeverno od avarske panonije a bili su možda i ti neki crni hrvati još zapadnije, logično bi bilo da je ova ruta išla sa zapadne strane pa kroz istočne Alpe
Ta stvar s federatima je vrlo nesigurno. Sve bi jednalo lako mogla biti bizantska konstrukcija jer postiji velika razlika između dvije glave koje opisuju Hrvate u DAI-ju. Tako da je moguće da je druga preuređena da se uveliča bizantski značaj. Uostalom to je jedini dokument koji daje datum migracije Hrvatam a smješta je u doba Heraklija. Otkad Heraklije vlada kolega? Jer datumi ti se ne podudaraju.

Quote:
ovaj drugi val Hrvata je taj Porfirogenetov iz Bijele Hrvatske i stavlja ga se u period 630-634 (u onom tekstu kaže "626-630"), to je taj glavni val i s obzirom da je bijela hrvatska bila sjeverno od avarske panonije a bili su možda i ti neki crni hrvati još zapadnije, logično bi bilo da je ova ruta išla sa zapadne strane pa kroz istočne Alpe
Slušao sam od dva vala Slavena pa kao Hrvati i Srbi dolaze nakdnadno, ali prvi put čujem o dva vala Hrvata. Koji izvori ovo bilježe jer koliko se sjećam DAI ne govori o nikakva dva vala. Samo kaže da su Hrvati došli u doba Heraklije, i da gore na sjveru ima također Bijela Hrvatska. Daje iza Turske, Bagibareje itd. Dakle odakle ti sad taj prvi val?
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon

Zadnje uređivanje Ar-Pharanzor : 23.09.2013. at 22:48.
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom