Pogledaj jedan post
Old 04.05.2014., 15:34   #93
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ali je vjerojatno pogrešno smanjene brojke pripisati isključivo tome što se može koristiti priziv savjesti.

Uvijek je bilo i bit će žena (i muškaraca s kojima su začele) koji će izabrati ići travaru, bacat se niz stepenice, čekati (iz ovog ili onog razloga) dok im ne prođe rok u kojem to mogu legalno napraviti, izabrati napraviti pobačaj bez da se to evidentira pa to onda i skuplje platiti.
Ima takvih žena, ali vjerujem da nisu u većini i da je nemoguće takvo ponašanje navesti kao dominantni razlog drastičnog smanjenja brojki. Nego upravo ponašanje liječnika. Nije baš ni korektno nastojati zamagliti problem liječnika i sve češćeg priziva savjesti bacajući ljagu na sulude žene koje radije iskrvaruju na stolovima ili si kuhaju miks trava.
Ne možemo reći da toliko smanjenje brojki korelira s tim što su žene mahom glupače, ne?

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Dužan je samo ako je izrijekom u zakonu napisano da svaki liječnik mora izvršiti eutanaziju ako je netko zatraži. Ako je samo zakonski dozvoljena, dakle nije kažnjiva, mislim da nije dužan.
Ako ima koji pravnik nek me ispravi.
Zbilja ne znam detalje, point je da ako u državi gdje je eutanazija dozvoljena, ogromna većina se priziva na savjest, opet to spada na malen broj liječnika koji što- nemaju savjesti?
ex anais is offline