Pogledaj jedan post
Old 12.07.2016., 05:32   #490
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
imaš li neki izvor za tu tvrdnju, zanimalo bi me pročitati
Imaš samo neku njihovu novu Bibliju, strasno... Evo sto Biblija kaze o njima:


Na kraju biblijskog kanona nalazimo slično upozorenje: “Tko ovomu što nadoda, Bog će mu dodati zla opisana u ovoj knjizi; a ako što oduzme od riječi ove proročke knjige, Bog će mu oduzeti njegov dio na stablo života i na Sveti grad.” (Otk 22,18.19)

"Apostol Petar posvjedočio je da je Bog svoje proroke nadahnuo svetim duhom. Kralj David je napisao: “Duh Jehovin govorio je preko mene, riječ Božja bila je na mojemu jeziku” (2. Sam. 23:2). Proroci su svoje objave pripisivali Jehovi. Mojsije je rekao da nitko ne smije niti što dodavati niti što oduzimati svetim riječima koje mu je Jehova rekao. Petar je Pavlove riječi smatrao nadahnutima, a Juda je, po svemu sudeći, jednu Petrovu izjavu citirao kao nadahnutu potvrdu onoga o čemu je govorio. I na kraju spomenimo Ivana, pisca Otkrivenja, koji je napisao da ga je vodio Božji duh i koji je rekao kako će svatko tko bilo što doda ili oduzme tom proročanskom otkrivenju za to morati odgovarati, i to ne čovjeku, nego samom Bogu (1. Petr. 1:10-12; 2. Petr. 1:19-21; 5. Mojs. 4:2; 2. Petr. 3:15, 16; Juda 17, 18; Otkr. 1:1, 10; 21:5; 22:18, 19)".

Pitaj za ovo bilo kojeg teologa, vjeruj mi neće ti zanijekat sto aludira kospodin "konjkradica." Ne znam ja tko su njemu teolozi, vjv. oni koji samostalno naucavaju Bibliju. Pitaj ti teologa, pravoga. I drugo, zar mislis da svecenici nisu teolozi? Nema ti boljih, ali nebitno... Opet, sve ovisi do pojedinca, naravno.
Cherry12 is offline  
Odgovori s citatom