Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 17:23   #49
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
najviše u prazno kenjaju hrvati koji su se odselili. s izuzetkom ono nešto normalnih ljudi koji su negdje zauzeti življenjem svog života, većinu čini ekipa kojoj je svrha življenja biti patetičan ili ekipa koja ODSELI i onda nema pametnijeg posla nego da sere po hrvatskoj te ujedno po ljudima koji tu i dalje žive. neki puno bolje nego oni gore

jutros sam umalo inspirirana otvorila temu o tome, ali mi se ipak nije dalo.

sve manje razumijevanja imam prema takvima..
Kukaju u prazno jer si ne mogu pomoci.

Evo ja bih se recimo vec sad mogla vratiti.
A u sta da se vratim, reci ti meni?

Prvo je bio socijalizam. Pa je bio rat. Pa je bio posljeratni oporavak. Pa je...Pa jebote kad ce vise svanuti taj dan da konacno normalno krene!?
Uvijek je neki klinac!

Ne mislim pritom na male svakodnevne stvari. Nego na politiku. Uhljebnistvo. Korupciju. Rodijastvo. Ekonomiju. Monetarnu politiku. Demografsku politiku koje nema. Sudstvo. Kultura kradje (Agrokor i to, ne na nivou pojedinca). Kultura neplacanja. Prenaglaseno petljanje religije u sve i sva. Ustase&paetizani. Rak-rana zdravstvo. Nastavite niz...

A tek porezi!
Kao iseljenik sam za poreznu jebeni sitting duck: samo cekaju di ce me napucat u slucaju da me lupi zvizdan i odlucim se vratiti ..... zbog mora klime klope ljudi itd dobrih stvari .

Te vise nisam svojevoljni iseljenik. Nego jebeni fiskalni prognanik. Sta da placam porez na nesto na sto sam vec legalno platila porez u drugoj drzavi usprkos ugovorima o reciprocitetu? )

Nikad ne serem po ljudima. Ali mi je zao kada vidim sto sve prolazi pod prihvatljivo: npr stanje u zdravstu, ovrsni zakon ili sada novi zakon o poljoprivrednom zemljistu (ocito JE prihvatljivo s obzirom da se nitko ne buni). Ono: wake up!

Zasto iseljenici ne vode svoja posla?

Pa evo ovako:
Periodicki se na dulje iskljucim iz informacija: odcekiram se i ne pratim ni vijesti ni forum ni nista. To mi odgovara jer nakon toliko godina fitilj na politicke i ekonomske dubioze se poprilicno skratio i dize mi tlak. Tako da tocno osjetim olaksanje. Te me nema neko vrijeme. I onda me obicno opali po novcaniku, jer se promijeni neki zakon, pizdarija ili nesto, a ja zazujim. Pa onda opet pocnem pratiti jer:

Svatko tko jos ima bilo kakve imovine ili poveznica s hrvatskom (rodbina, roditelji, skrb itd) si ne moze priustiti da ne prati sto se dogadja. Neznanje pred zakonom nije opravdanje: duzan si znati.

(A kada vec pratis, lako se dogodi da popizdis i onda drvlje i kamenje.)




Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
@Isadora, trebala si otvorit, šteta

Znam ljude koji su odselili i zadovoljni su, našli su si život, društva, mir.

Ali ove likove koji odsele i onda mnogo slobodno vrijeme koriste da po internetima gnjevno seru i komentiraju sve hrvatske aktualnosti i začkoljice ne moš razumjet da ga jebeš.

Jesi odselio? Jesi. Imaš svoj život u kvalitetnoj zemlji? Imaš. Shut the fuck up onda. Nije ti tisuće km udaljena zemlja kriva što si razmaženi prdonja koji se ljuti na neki tamo kiflić od zemlje koji ga nije razumio i volio, umjesto da si priznaš da ti je crv u guzici i negativan karakter sustavni dio vlastitog tkiva. Od kojeg ne možeš pobjeć, niti znaš kako.
Ne razumijem sto te zivcira, ljudi koriste otvorene medije niskog praga i komentiraju. Isto kao i ti.

Imaju drugacije misljenje? To je njihovo ustavno pravo.

(Drugi par cipela je to sto bi ljudima stvarno trebalo dati brzi test inteligencije prije nego im se uopce dozvoli komentiranje na javnim platformama)

Mislim, kad figure poput Markicke smiju javno cjelodnevno #rati kvake, kako ces to zabraniti bivsem stanovniku, ali jos uvijek gradjaninu hrvatske?


Evo ja vec odavno ne glasam. Sta cu glasati i ljudima u rh odredjivati sto njima treba, kada tu vise ne zivim? (I zapravo najradije bih da se ukine pravo glasa svima bez prebivalista, upravo da bi se sprijecile makinacije praznim listicima.)

No da bas nikada ne smijem reci: 'Cujte, nije vam ovo dobro... ' Da ne nagazim na neke nijezne dusice? To je ipak malo previse.

Ono: ne daj boze ikakve kritike!
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom