Pogledaj jedan post
Old 28.02.2010., 22:01   #15
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Mislim da se precjenjuje zanemiravnje od strane roditelja kao uzrok zbog čega su mladi nasilni i brutalni.

Ni prije roditelji nisu imali puno vremena za svoju djecu, radili su od jutra do sutra, starija su djeca brinula o mlađoj i slično.

Mislim da su mladi danas brutalni stoga što za njih nema primjerene kazne.
Odaje se dojam da sve možeš i da ti nitko ništa za to ne može.

Cijelo je društvo takvo. Od lopova koji su nam pokrali državu, o kojima se tek piše i govori na tv-u....afera do afere...a tko je od njih doista danas u zatvoru???
Koja je kazna za to što su nam upropastili državu???


Svaki je dan netko pretučen....straha nema u nasilnika....on se u lice danas nasmije policajcu na cesti...užas...

Gdje smo to mi prije mogli i pomisliti?
Nisam za batine, ali kada je nastavnik nekad davno pred cijelim razredom povukao te za uho, osjećao si se kao kreten, bilo te u najmanju ruku stid.
A kad bi se požalio roditeljima, još bi te i oni izgrdili.

Bilo je poštovanja prema starijima. A danas?

Djeca su odraz svojih roditelja. Nasilništvo je odraz društva u kojemu živimo. Strah me za moje dijete koje raste.
To je sve zbog glupih zakona koji štite takve nasilnike, paze i na njihova prava. Čini mi se nekad da zakon više štiti njih, nego žrtve. Pa zašto bi se pazilo na prava takvih? Nek se pazi na njihova onoliko koliko oni paze na tuđa pa bi vidili i batine i straha.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom