Pogledaj jedan post
Old 20.09.2011., 10:46   #1024
Quote:
mursko kaže: Pogledaj post
Sve je to super i prema vašoj procjeni za otprilike 2unce zlata 1980 se mogao kupiti novi auto srednje klase (iskreno sumnjam), ali iskreno se nadam da ću prema vašoj najavi uskoro za 20 malih dukata moći kupiti novi terenac? Još više se veselim kad ću za kilu srebra kupiti novi motor, a za 10kg srebra kuću! Ako sam vas krivo razumio ispravite me!
Izgleda da baš i nisi shvatio kolegu.
Koliko vidim nitko ne tvrdi da će u uvjetima eventualne inflacije ( ili ne daj bože hiperinflacije ) rasti samo cijene zlata i srebra. Logično je da će rasti i cijene nekretnina i roba. Pitanje je samo u kojem postotku, pa ovisno o tvojoj i svačijoj drugoj procjeni ovisi gdje ćeš parkirati višak novca ( kartušine ).
Kolega Mizuzul misli da će zlato i srebro najbolje sačuvati kupovnu moć novca ( ako sam ga ispravno shvatio ). Ti možda očekuješ da će pšenica najbolje držati kupovnu moć pa ćeš kupovati pšenicu. Sve je to legitimno. Problem je s pšenicom je trajnost, pa je ne možeš držati pet godina i prodavati kad misliš da joj je cijena najbolja a zlato i srebro možeš.
Što se tiče cijene zlata i srebra, moguća je značajna korekcija ako ne bude QE3, jer će cijeli svijet opet u recesiju, a nakon toga očekuj da CB preplave svijet kartušinom u pokušaju da spase financijski sustav, a onda eto cijene zlata i srebra vrlo visoko........
( uopće ne želim spekulirati koliko visoko )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline