Tema: Lambda sonda
Pogledaj jedan post
Old 15.12.2011., 18:19   #13
Quote:
jerko2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam jedan problem, pa ako netko može da pomogne, budući da nisam siguran jeli mi ispravna lambda sonda na automobilu golf 4 1.6 SR, a na internetu sam malo pretraživao kako se to može provjeriti, pa sam našao par videa gdje ljudi ispituju ispravnost pomoću voltimetra. Da li netko možda zna koliki raspon voltaže koju daje ispravna lambda sonda kod navedenog golfa?

Hvala!!!
Još informacija:
auto je sa automatskim mjenjačem, 4 brzine, ima ugrađen sekvencijalni plinski sustav.
Htio bih smanjiti potrošnju plina, ali mislim da je to vezano uz povećanu potrošnju benzina - je li moguće da se zbog plina pokvare mape za rad na benzinu. Na dijagnostici jedino pokaže da je lamda multifunkcionalno povezana (nikakva druga greška vezana uz lamdu).
Osim toga, na eko testu (rad na benzinu) mi pokazuje veliku vrijednost lamda faktora = 1,24 dok su emieije CO niske oko 0,02, a C02 oko 16. Također primječujem da se događa, kad je hladan motor, motor mirno radi na oko 900 ob/min, ali kad dodam gas prvo malo snizi obrtaje za oko 50, a tek onda povećava broj obrtaja. Isto, tek kad se auto upali pojavi se plav dim, pali se kompresor za upuhavanje zraka u auspuh (auto ima i erg ventil) pa ubrzo nestaje plavi dim, kompresor ze brzo gasi. Dok je topal nema dima kad radi na benzinu ili plinu. Inače vozi super, nema problema sa variranjem obrtaja.
Ako bilo tko ima ideju što je uzrok i kako smanjiti potrošnju molim napišite, svaka pomoć je dobro došla. (bih bih zadovoljan da smanjim potrošnju plina na 10l gradske vožnje) - jesam li relan ili previše zahtijevan u vezi potrošnje za navedeni auto?
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom