Pogledaj jedan post
Old 13.02.2017., 18:19   #40
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
niti ne treba lagati, ali isto tako ne možeš 100% nešto tvrditi osim ako ti nije tako rečeno. ne znam za tebe, ali ja sam se masu puta uvjerila kak stvari često ne izgledaju onako kako se nama čine.
djetetu jednostavno objasniš da može biti puno razloga- netko je možda zaboravio javiti, netko zbog nečega nemre doći, a netko je jednostavno nepristojan, te da ako ga zanima neka pita dotično dijete zakaj nije došlo. neš' ti neke teške filozofije.
radi se o tome da moj stvarno uvijek i za svakog zeli znati zasto nije dosao.
pa onda pita i dijete direktno (djeca ga uglavnom blijedo gledaju tako da je moooozda u pitanjui to da im roditelji ni ne kazu da/kad je doticni rodjendan).
zna pitati i roditelje pred djetetom, to je tek neugodna situacija: ne jednom sam svjedocila totalnoj nelagodi roditelja koji ne moze bilo kaj izmisliti pred svojim i tudjim sestogodisnjakom pa bude muk i tajac...:klap:
znam, trebala bi reci istinu. trebam mu dati do znanja kakvi sve nekulturni i egocentricni ljudi postoje, ali nemam srca. jos.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Treba djecu uciti da nisu centar svijeta, pa cak ni za rodjendan.
tocno.
isto kao sto napokon treba nauciti i odrasle da se svijet ne vrti oko njih i njihovog posla i "posla" i da katkad trebaju odvojiti malkice vremena za bavljenje svojim djetetom. pa makar to znacilo da ga samo voze do izvjesne igraonice i nazad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom