Pogledaj jedan post
Old 26.05.2017., 13:05   #107
Quote:
smartass- kaže: Pogledaj post
LOL, pa nitko nije ni tjerao ljude da dižu kredite ili pričaju na telefone koji si ne mogu priuštiti i ne mogu ih plaćati. Svi bi dizali kredite i častili se mobitelima, robom, autima, al kad ne mogu više plaćati onda su svi krivi, od banaka, preko EOS-a do države.

Da vama netko duguje novac, pretpostavljam da bi ste ga pustili na miru da Vas on prvi nazove kad ima love?

Da, nema etičnosti ni empatije u tome što rade - i da, popizdio bi da me zovu svaki dan - ali veći mi je ovaj ljudski šljam tu po forumu koji ništa nije kriv, nego su svi krivi, vi ne poštujete svoj dio ugovora (ne vraćate kredit ili još gore, zaglibili ste u plaćanju telefona), što bi vas netko mazio? žao mi je ljudi u teškoj životnoj situaciji, ali ti su najčešće najuredniji i najtiši.

Nadalje - nitko vam nema pravo zaračunavati nikakve dodatne kamate ili naknade (osim u slučaju ovrhe) ukoliko iste nisu definirane ugovorom koji ste potpisali s bankom - EOS i njemu slične firme moraju poštovati sve ugovorne obveze na koje se i banka obvezala.

A tu ih već možete malo stisnuti - jer ako vam zovu susjede, obitelj i sl., zapravo krše bankarsku tajnu - iako, treba vidjeti da li se bankarska tajna odnosi i na njih... ali s obzirom da su otkupili ugovor od banaka, pretpostavljam da da.

Eto mala pomoć - a onome kome je stvarno stalo, iskopat će onda ovu informaciju.


Al prestanite više kriviti sve oko sebe za svoje probleme. Jbt, nepotrebno se naživciram svaki put.
Sve je istina osim cinjenice da ti ljudi nisu posudili novce od EOS Matrix.
Banka ima svako pravo traziti svoj novac ( iako bi se moglo i o riziku banke, no ok ), ali ovdje ne govorimo o banci vec o lihvarima koji svojevoljno otkupljuju ne naplative kredite. POsljedicno me zabole za njih i njihovo lihvarenje.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom