Pogledaj jedan post
Old 09.01.2012., 17:27   #17
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Da, ima viška kila, no na tome uspješno radimo zadnjih godinu dana. Ono što je mene oko tih njegovih kila izluđivalo je: ja kuham, eventualno ( i to ako) jednom mjesečno odemo u MC, ne kupujemo smokije, čispe, i ine, sokove samo kad nam netko dolazi, kolu isto tako, kruh obično bacim. Kolače i slatkiše, inače nismo ljubitelji. Znam koliko pojede i što jede. Ne kuham masno. Iza 19 sati nema jela, osim kada je u školi popodne. On bi najrađe živio na naglo pečenoj piletini i puretini. JA pojedem duplo više od njega, a kilaža mi je u skladu s visinom. No porast kila smo zaustavili, prije xy mjeseci. Godinama je išao na plivanje, do jeseni je trenirao rukomet. No naravno da mi doktori ne vjeruju jer nije se zdebljao od zraka. No ja bih voljela da me netko shvatio ozbiljno ( mislim, zbog čega bi lagala ) i naprave iskorak od hrane. Samoinicijativno sam po net-u proučavala prehranu za tlak i masnoće i zapravo shvatila da mi to i jedemo. Ne 100% ali recimo 90%. Njemu sam dodatno kupila integralnu tjesteninu i lan. Pije dosta mlijeka i jogurta, sad to isto kupujem s najmanje masnoće.

Na otpusnici piše Hypertensio i.o.

Nitko nam ništa nije savjetovao. Rekli mm-u da će sve pisati u otpusnom pismu koje nikako ne stiže.
Potrebno je istražiti situaciju. Trebali bi se javiti ped. endokrinologu npr. KBC Rebro.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom