Pogledaj jedan post
Old 05.03.2009., 23:17   #19
Quote:
Goran Nedelkov kaže: Pogledaj post
Postovani
Ako bilo tko ima iskustvo sa gorionicima na pelete molim neka mi da neki savet u vezi sledeceg:
Naime imam problem sa gorionikom na pelete kojeg sam nabavio 10/2008 i bio je montiran i radio od 11/2008 sve do sredine 2/2009 sve do tada gorionik je super radio ali tokom rada desila se deformacija na resetku i glavu gorionika tako da doslo je do punjenje fleksibilnog creva sa peletama i gorionik je prestao da radi. Dobio sam novu resetku a glavu sam pokusao ispraviti i montirao sam gorionik od pocetka ali opet isti problem gorionik radi 45 minuta i opet se crevo puni peletama i stopira se gorionik.
Razmisljao sam u vezi resavanje ovog problema tako da sada mislim da je problem u cirkulaciju vazduha u sami gorionik odnosno u dihtanje sklopa glava resetka i brtve gorionika ali jos nisam 100% siguran dali je samo tamo problem ili mozda je i u regulaciju. ZATO ako bilo ko imao slicni problem i resio taj problem i ako zeli neka da neki savet.
Pozdrav
Ja sam imao isti problem sa centrometal peci 35 kw, ne znam jesi li podesavao parametre na peci jer tvornici na ovoj peci je stavljeno na pec od 20 kw pa to treba promjeniti na pec od 35 kw, onda moras malo petljati i unutar "kompjutora" tj. tipkama za servisere pojacati malo snagu ventilatora u fazi razgaranja plamenika a malo smanjiti vrijeme dobave peleta i povecati pauzu izmedju dobave peleta jednostavno da dozvolis u toj fazi da sve sto udje u resetku i uspije izgoriti. ako te ovo interesira i nisi rjesio problem mislim da ti mogu pomoci jos savjetima jer kad sam nastimao sve ovo sam sada radi kao "doxa" i ovaj sistem grijanja ne bih mijenjao ni za sto na svijetu.
jadran60 is offline